تیتر امروز

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
هشدار مدیرکل دامپزشکی لرستان درباره شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال بین انسان و دام

هیات‌های مذهبی از ذبح دام در معابر عمومی و منزل خودداری کنند

مصطفی زبردست، مدیرکل دامپزشکی لرستان تأکید کرد: هیات‌های مذهبی در استان از ذبح دام خارج از چرخه نظارت بهداشتی و در معابر عمومی و منزل خودداری کنند.

کد خبر: ۱۶۸۴۰۸
۱۰:۳۷ - ۱۹ تير ۱۴۰۳

ذبح

دیدارنیوز: مدیرکل دامپزشکی لرستان تأکید کرد: هیئت‌های مذهبی در استان از ذبح دام خارج از چرخه نظارت بهداشتی خودداری کنند.

مصطفی زبردست روز دوشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با تأکید بر خودداری هیئت‌های مذهبی از ذبح دام در معابر عمومی و منزل، اظهار داشت: باتوجه‌به قرارگرفتن در فصل گرم سال احتمال شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال بین انسان و دام وجود دارد، مردم دام‌ها و نذورات قربانی خود را در کشتارگاه‌های دام تحت نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی کشتار کنند.

وی با تأکید بر خودداری هیئت‌های مذهبی از ذبح دام در معابر عمومی، عنوان کرد: مردم نیز از ذبح دام خارج از چرخه نظارت بهداشتی دامپزشکی مانند ذبح در معابر عمومی، خیابان و منازل خودداری کنند.

هیات‌های مذهبی از ذبح دام در معابر عمومی و منزل خودداری کنند

مدیرکل دامپزشکی لرستان، بیان کرد: باتوجه‌به اینکه در فصل گرم سال قرار داریم و احتمال شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال بین انسان و دام وجود دارد، مردم دام‌ها و نذورات قربانی خود را در کشتارگاه‌های دام تحت نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی کشتار کنند.

زبردست، گفت: باتوجه‌به اینکه کشتار دام خارج از کشتارگاه سبب رهاسازی خون و پسماند کشتار و تجمع حشرات در معابر خواهد شد احتمال شیوع و اشاعه بیماری‌های قابل‌انتقال وجود دارد.

وی افزود: با هماهنگی صورت‌گرفته حتی در ایام تاسوعا و عاشورا کشتارگاه‌های دام استان باز هستند و نظارت‌های شرعی و بهداشتی بر ذبح نذورات مردمی انجام می‌شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی