تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
آتش‌بس در بن‌بست؟

هشدار حماس درباره حملات اسرائیل

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که عملیات اسرائیل ممکن است مذاکرات دستیابی به توافق آتش‌بس را به نقطه صفر برگرداند.

کد خبر: ۱۶۸۴۰۶
۱۰:۲۰ - ۱۹ تير ۱۴۰۳

هشدار حماس درباره حملات اسرائیل

دیدارنیوز: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، روز دوشنبه ۱۸ تیر گفت که عملیات نظامی اسرائیل در غزه ممکن است مذاکرات آتش‌بس را به نقطه آغازین آن بازگرداند.

به نقل از العربیه، جنبش فلسطینی حماس در پلتفرم «تلگرام» اعلام کرد که اسماعیل هنیه، رهبر سیاسی این گروه در تماس با میانجی‌گران، مسئولیت کامل شکست احتمالی مذاکرات برای توافق آتش‌بس را متوجه «نخست‌وزیر و ارتش اسرائیل» دانسته است.

حماس همچنین نتانیاهو را همزمان با انجام مذاکرات با هدف دستیابی به توافق برای پایان دادن به جنگ غزه، به موانعی‌تراشی در مسیر مذاکرات آتش‌بس متهم کرد.

این گروه فلسطینی در بیانیه‌ای در تلگرام از میانجی‌گران خواست تا «برای پایان دادن به ترفند‌ها و جنایات نتانیاهو» مداخله کنند.

گفتنی است که نتانیاهو روز یکشنبه اعلام کرده بود که هرگونه توافق آتش‌بس در غزه باید به اسرائیل اجازه دهد تا جنگ را از سر بگیرد تا به اهداف جنگی خود دست یابد.

در حالی که چندین کشور مذاکرات را با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس تشدید کردند، در عین حال، اما تانک‌های اسرائیلی، روز دوشنبه پس از یک بمباران شبانه وارد مرکز شهر غزه شدند که به گفته مقامات غزه این حملات ده‌ها کشته برجای گذاشته است.

حماس در این‌باره تصریح کرد در حالی که این گروه «انعطاف‌پذیری و مثبت بودن برای تسهیل دستیابی به توافق آتش‌بس» برای توقف جنگ را نشان می‌دهد، «نتانیاهو موانع بیشتری را بر سر راه مذاکرات قرار می‌دهد» و عملیات را در غزه تشدید می‌کند.

حماس روز شنبه بخش مهمی از طرح آمریکا را با هدف پایان دادن به جنگ ۹ ماهه در غزه پذیرفت و از این خواسته خود که اسرائیل قبل از امضای توافقنامه ابتدا به آتش‌بس دائمی پایبند شود، دست برداشت.

شبکه خبری «قاهره» مصر گزارش داد که یک هیئت آمریکایی به ریاست ویلیام برنز، رئیس سیا، روز دوشنبه وارد قاهره شد تا با یک هیئت امنیتی مصر درباره آغاز دور جدیدی از مذاکرات برای دستیابی به توافق آتش‌بس دیدار کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی