تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
جنگ اوکراین و ادامه خونریزی‌ها

روسیه به بیمارستان کودکان هم رحم نکرد/ ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی

حملات بی‌رحمانه روسیه به خاک اوکراین حتی بیمارستان کودکان در کی‌یف را هم رها نکرده و این حملات، تعدای کشته و ویرانی بیمارستان کودکان را درپی داشته است.

کد خبر: ۱۶۸۳۶۹
۱۷:۰۹ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

روسیه به بیمارستان کودکان هم رحم نکرد/ ۲۰ نفر کشته شدند

دیدارنیوز: حملات گسترده روسیه به نقاط مختلف اوکراین، از جمله پایتخت آن تعداد زیادی کشته و زخمی برجای گذاشت. یک بیمارستان بزرگ کودکان در کی‌یف ویران شد. وسعت این حملات که در طول روز انجام شد، تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به نقل از دویچه‌وله، ایهور کلیمنکو، وزیر کشور اوکراین اعلام کرد که در نتیجه حملات موشکی سنگین روسیه به کشورش، حداقل ۲۰ نفر کشته و حدود ۵۰ تن زخمی شده اند. عمده حملات به شهر‌های کریوی ریه در جنوب و به کی‌یف، پایتخت اوکراین انجام شد.

روسیه به بیمارستان کودکان هم رحم نکرد/ ۲۰ نفر کشته شدند

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که بیمارستان بزرگ کودکان اوخمادیت در کی‌یف که از مهم‌ترین مراکز درمانی کودکان نه فقط در اوکراین، که در کل اروپا است هدف حمله قرار گرفت. به گفته او تعداد قربانیان این حمله هنوز مشخص نیست و بسیاری زیر آوار مانده‌اند.

زلنسکی ویدیوی کوتاهی را منتشر کرده است که اتاق‌های ویران شده بیمارستان و آثار خون روی زمین را نشان می‌دهد. به گفته ویتالی کلیچکو، شهردار اوکراین این یکی از سخت‌ترین حملات روسیه در دو سال گذشته بوده است.

بر أساس اطلاعات اولیه از کی‌یف حداقل هفت نفر در این شهر کشته و دستکم ۹ تن زخمی شدند. اداره نظامی کریوی ریه، زادگاه زلنسکی از دستکم ۱۰ کشته و بیش از ۳۰ زخمی در آنجا گزارش داده است. شهر‌های خط مقدم جنگ از جمله اسلویانسک و کراماتورسک در منطقه دونتسک در شرق اوکراین و شهر بزرگ دنیپرو نیز هدف حمله قرار گرفتند.

ارتش روسیه در این حملات از بیش از ۴۰ موشک مافوق صوت کینژال استفاده کرده است. این حملات گسترده در طول روز و در ابتدای هفته کاری رخ داده که تاکنون بی‌سابقه بوده است. بر أساس گزارش‌ها مسکو تا به حال در طول شب دست به چنین حملاتی می‌زده است و از پهپاد، موشک‌های کروز و راکت استفاده می‌کرده.

اوکراین بیش از دو سال است که با کمک متحدین غربی خود در برابر تهاجم روسیه مقاومت می‌کند و بار‌ها خواستار ارائه تجهیزات نظامی بیشتر، از جمله سیستم‌های پدافند هوایی مدرن شده است. اوکراین تاکنون چهار سامانه پدافند پاتریوت را دریافت کرده است، اما طبق ارزیابی خود به تعداد بسیار بیشتری نیاز دارد.

جمعه گذشته ۵ ژوئیه (۱۵ تیر) سومین سامانه دفاع هوایی پاتریوت از آلمان وارد اوکراین شد. این سامانه‌ها نقش مهمی در حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌های اوکراین در برابر حملات فزاینده روسیه دارد. اوکراین اولین سامانه مدرن دفاع هوایی پاتریوت ساخت آمریکا را برای دفاع خود در برابر روسیه در اوایل آوریل سال گذشته دریافت کرد.

همچنین برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که به دنبال موشک باران بیمارستان کودکان در کیف پایتخت اوکراین توسط روسیه، کودکان بستری در این بیمارستان به خیابان منتقل شده‌اند.

روسیه به بیمارستان کودکان هم رحم نکرد/ ۲۰ نفر کشته شدند

روسیه به بیمارستان کودکان هم رحم نکرد/ ۲۰ نفر کشته شدند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی