تیتر امروز

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه های خود میزبان یکی از چهره های جنجالی دوران انتخابات ریاست جمهوری بود. محمد فاضلی در این گفت و گو حرف هایی تازه زد که می توانید ببینید و بخوانید.
در حاشیه برنامه تاریخ شفاهی با حضور علی شمس اردکانی دیپلمات قدیمی

تاریخ ریال ایران از زبان یک اقتصاددان

با علی شمس اردکانی چند برنامه تاریخ شفاهی ضبط و منتشر کردیم. در یکی از این برنامه‌ها مبحث مستقل تاریخ ریال مورد بحث قرار گرفت. آنچه می‌بینید تاریخ ریال، تومان و دیگر واحدهای پول ایرانی است.

کد خبر: ۱۶۸۳۶۳
۱۲:۴۶ - ۱۹ تير ۱۴۰۳

تاریخ ریال ایران از زبان یک اقتصاددان

 

دیدارنیوز ـ اسفندیار عبداللهی: تا پیش از این با علی شمس اردکانی دیپلمات قدیمی جمهوری اسلامی ایران، سه برنامه تاریخ شفاهی ضبط و منتشر شده است. در آغاز گفت و گوی قسمت سوم، بحث ما ناخواسته به سمت واحدهای پول ایرانی در طول تاریخ رفت.

این بخش را به صورت مستقل از روند طبیعی برنامه های تاریخ شفائی تدوین و آماده کردیم، که تقدیم شما می‌شود.

ویدیو کامل این ویدیو را دراینجا، یوتیوب و آپارت دیدارنیوز ببیند و  بشنوید

 

بهانه پیش کشیده شدن بحث ریال با آقای شمس اردکانی از یک شوخی او با مهدی کروبی شروع شد. او در سال 84 در مشورتی که به او به عنوان نامزد ریاست جمهوری داده بود. آنجا گفته بود یک پایه پولی جدید اعلام کند و ارزش یک واحد آن را بر پایه یک سکه طلا قرار دهد که قیمتی معادل یک یورو داشته باشد. شمس اردکانی به مهدی کروبی گفته بود که اسم واحد پول جدید ایران که برابر با یک یورو است را بگذار «لرو». کروبی اصالت لری دارد و دلیل انتخاب «لرو» توسط شمس اردکانی همین خاستگاه قومی کروبی بوده است.

گفتن این خاطره توسط شمس اردکانی در یک گپ و گفت خصوصی موجب شد در برنامه دلایل این مشورت او به کروبی را بپرسم. در ویدیو به صورت مفصل به این موضوع پرداخته ایم. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی