تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
امیدواریم جبهه پایداری به نظرات رهبری وفادار باشد

مرعشی: پزشکیان باید قدرت رهبری را پشت سر دولت بیاورد

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: پزشکیان باید در مسیر ایجاد یک انسجام داخلی حرکت کند و در آن جهت باید همت بالایی داشته باشد. همچنین باید بتواند اعتماد رهبری را جلب کند و قدرت رهبری را پشت سر دولت بیاورد.

کد خبر: ۱۶۸۳۴۶
۱۱:۰۸ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

مرعشی:

دیدارنیوز: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: سیاست کلی نظام از نتیجه مطلوب در انتخابات مجددا به راهبرد افزایش مشارکت تغییر کرده بود. این تغییر رویکرد به تایید صلاحیت پزشکیان منتهی شد. امیدواریم دوستان جبهه پایداری هم به نظرات رهبری وفادار باشند و طبق نظر ایشان به جای تخریب به سمت همراهی روند.

حسین مرعشی در گفتگو با ایلنا، در ارزیابی خود از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: این انتخابات برای دو طرف بسیار جدی شده بود، دوستان جبهه پایداری تلاش کردند، اصول‌گرایان بیشتری را به صحنه بیاورند. البته یک نکته تاسف‌بار هم وجود داشت و آن اینکه برخی از ارکان دولت سیزدهم و یکی از نهاد‌های موثر که هر دو متعلق به عموم مردم هستند، بیش از اندازه به نفع جلیلی وارد صحنه شدند. در سمت دیگر برای پزشکیان هم بخشی از آرای خاکستری به صحنه آمدند و به سبد رای پزشکیان اضافه شدند و میزان مشارکت به پنجاه درصد افزایش پیدا کرد. به هرجهت با پیروزی پزشکیان، اکثریت مردم ایران که از تاثیرگذاری رای‌شان ناامید بودند، مجدد امیدشان به ادامه مردم سالاری و یا دموکراسی تقویت شد که از این جهت امر مبارکی بود.

مردم متقاعد شدند که پزشکیان رییس جمهوری متفاوت و موفق برای کشور خواهد بود

وی در پاسخ به این سوال که علت اصلی پیروزی پزشکیان از نظر شما چیست، گفت: چند موضوع با هم ترکیب شد، اول اینکه سیاست کلی نظام از نتیجه مطلوب در انتخابات مجددا به راهبرد افزایش مشارکت تغییر کرده بود. این تغییر رویکرد منتهی شد به این که پزشکیان تایید صلاحیت شد. هم اتحاد جبهه نیرومندی از اطلاح‌طلبان و حتی بخشی از اصولگرایان میانه به صورت نانوشته و غیررسمی شکل گرفت و هم صداقت، راستگویی، پاکدستی و سوابق علمی و سیاسی روشن ایشان، توانست مردم را متقاعد کند که ایشان رییس‌جمهور متفاوت و موفقی برای کشور خواهد بود.

پزشکیان باید قدرت رهبری را پشت سر دولت بیاورد

مرعشی افزود: پزشکیان باید در مسیر ایجاد یک انسجام داخلی حرکت کند و در آن جهت باید همت بالایی داشته باشد. همچنین باید بتواند اعتماد رهبری را جلب کند و قدرت رهبری را پشت سر دولت بیاورد. باید خردجمعی کشور را سازمان داده و آن را در خدمت دولت و رهبری قرار دهد. باید با جدیت در عرصه بهبود روابط ایران با کشور‌های صنعتی، احیای برجام و رفع تحریم‌ها گام‌های موثری بردارد. برای ایجاد یک جهش در اقتصاد ایران به سمت ظرفیت‌های بزرگ بروند و منابع کافی را از طرف‌های خارجی تجدید کنند.

امیدوارم مخالفین پزشکیان رشد کرده باشند و دست از تخریب بردارند

وی در خصوص سنگ‌اندازی‌های رقبا در دولت پزشکیان، گفت: امیدوارم بعد از سال‌ها کشمکش یک رشدی در میان مخالفین پزشکیان اتفاق افتاده باشد که به جای تخریب رییس‌جمهور منتخب و دولت آینده، بنا را بر همکاری، جلب مشارکت و راضی کردن مردم از جهت زندگی و معیشت داشته باشند و ان‌شاالله پشتیبان مردمی جمهوری اسلامی شوند.

مرعشی خاطرنشان کرد: به هر حال اگر آن‌ها هم کارشکنی کنند، پزشکیان باید به این حاشیه‌ها بی‌اعتنا باشد و توجه‌ش به اصلاح امور کشور باشد. بالاخره رقیب نیرومند پزشکیان هستند و نهاد‌های موثری هم در دسترس‌شان است، ولی امیدواریم در نهایت دوستان جبهه پایداری به رهنمود‌ها و نظرات رهبری وفادار باشند و طبق نظر مقام معظم رهبری به جای تخریب به سمت همراهی روند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی