تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
سی. ان. ان مدعی شد

دموکرات‌های ارشد علیه «بایدن»

شبکه خبری سی. ان. ان آمریکا اعلام کرد، دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان گفته‌اند که جو بایدن باید از رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ کناره‌گیری کند.

کد خبر: ۱۶۸۳۳۳
۰۹:۲۷ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

دموکرات‌های ارشد علیه «بایدن»

دیدارنیوز: به گفته منابع آگاه، ده‌ها تن از اعضای رده بالای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در تماسی به حکیم جفریز، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان گفتند که جو بایدن باید از کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ کناره‌گیری کند.

جفریز این تماس را برای سنجش درجه بندی اعضا پس از عملکرد تاسف بار بایدن در مناظره ماه گذشته انجام داد. این تماس که قبل از بازگشت قانونگذاران به واشنگتن در این هفته برگزار شد، مملو از نگرانی عمیق در مورد آسیب احتمالی به شانس دموکرات‌ها و اینکه چگونه شانس این حزب برای به دست آوردن اکثریت مجلس نمایندگان را به خطر می‌اندازد، انجام شد.

به نقل از شبکه خبری سی. ان. ان، به گفته یکی از منابع، تعداد قانون‌گذارانی که به صراحت گفتند بایدن نباید نامزد دموکرات‌ها باشد، بیشتر از تعداد کسانی بود که از ماندن او صحبت کردند.

به گفته سه منبع مطلع، در میان کسانی که با بایدن به عنوان نامزد مخالفت کردند، «مارک تاکانو»، «مآدام اسمیت»، «جیم هیمز»، «جو مورل»، «جری نادلر» و «سوزان وایلد» بودند.

پنج قانونگذار علنا خواستار کناره گیری بایدن از رقابت‌های ریاست جمهوری شده‌اند که شامل «لوید داگت»، «ست مولتون»، «رائول گریجالوا»، «انجی کریگ» و «مایک کویگلی» هستند.

در این میان، «ماکسین واترز» و «بابی اسکات» از ماندن بایدن حمایت کردند.

یکی از منابع گفت، یکی از نگرانی‌هایی که در این تماس تقریبا دو ساعته ابراز شد، این بود که اگر بایدن نامزد شود، دموکرات‌ها شانس خود را برای اکثریت مجلس نمایندگان از دست خواهند داد. همچنین یکی از منابع گفت که به طور کلی پذیرفته شد که کاندیدای دموکرات‌ها باید کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور باشد.

دستیاران گفتند که انتظار نمی‌رود هیچ تصمیمی در مورد درخواست‌ها برای جلسه کاخ سفید یا ارسال نامه به بایدن قبل از نشست کامل گروه دموکرات در روز سه شنبه گرفته شود، اما جفریز به صراحت گفته است که به اعضا اجازه می‌دهد نظر خود را بیان و خودشان قضاوت کنند.

یکی از دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان آمریکا گفت که آن‌ها با ده‌ها تن از همکاران خود تماس‌ها و گفتگو‌های گروهی داشته‌اند که اتفاق نظر بر این است که بایدن باید کناره‌گیری کند.

بسیاری از دموکرات‌ها پس از ضعف عملکرد بایدن در مناظره اول با ترامپ درباره توانمندی بایدن به عنوان یک کاندیدا شک دارند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی