تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انتخابات پارلمانی فرانسه

نتایج غیرمنتظره در فرانسه؛ ائتلاف چپ اول شد، جناح مکرون دوم

طبق برآورد‌های اولیه نتایج انتخابات دور دوم پارلمانی فرانسه، ائتلاف چپ پیشتاز بوده و جناح امانوئل مکرون در جایگاه دوم قرار گرفته است. هیچ یک از جناح‌ها نتوانسته‌اند اکثریت مطلق در مجمع ملی را کسب کنند.

کد خبر: ۱۶۸۳۲۷
۰۸:۵۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

نتیجه غیرمنتظره در فرانسه؛ ائتلاف چپ اول شد، جناح مکرون دوم

دیدارنیوز: بر اساس برآورد‌های اولیه نتایج انتخابات دور دوم پارلمانی فرانسه، ائتلاف چپ پیشتاز بوده و جناح امانوئل مکرون در جایگاه دوم قرار گرفته است. راست افراطی در جایگاه سوم قرار دارد. هیچ یک از جناح‌ها نتوانسته‌اند اکثریت مطلق در مجمع ملی را کسب کنند.

به نقل از العربیه، برآورد می‌شود که «جبهه مردمی جدید» بین ۱۷۲ تا ۲۱۵ کرسی، جناح مکرون بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ کرسی، و حزب اجتماع ملی بین ۱۱۵ تا ۱۵۵ کرسی را به دست آورند.

مارین لوپن، از رهبران حزب «اجتماع ملی» فرانسه، یکشنبه ۱۷ تیر، گفت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در وضعیتی «غیرقابل دفاع» قرار گرفته است. این اظهارات پس از آن بیان شد که به نظر می‌رسد ائتلاف چپ به طور غیرمنتظره در پارلمان به جایگاه اول دست یافته، هرچند که اکثریت مطلق را کسب نکرده است.

لوپن عنوان کرد که حزب او تنها به دلیل رای‌گیری تاکتیکی بین «ائتلاف جبهه مردمی جدید» و جناح مکرون شکست خورد. لوپن اضافه کرد: «پیروزی ما فقط به تاخیر افتاده است.»

انتقاد ژردن باردلا از «ائتلاف ننگ»

ژردن باردلا، رئیس حزب اجتماع ملی، از ائتلاف احزاب چپ و جناح ماکرون انتقاد کرد و آن را «ائتلاف ننگ» خواند. باردلا گفت: «حزب اجتماع ملی اکنون بیش از هر زمان دیگری تنها گزینه جایگزین است.» او متعهد شد که حزبش به «هیچ‌گونه مصالحه سیاسی محدود» تن نخواهد داد و تأکید کرد که «هیچ چیزی نمی‌تواند ملتی را که دوباره امیدوار شده، متوقف کند.»

ائتلاف چپ‌ها بزرگترین و قدرتمندترین بلوک پارلمانی فرانسه شدند

به نقل از یورونیوز، طبق آخرین آمار رسمی شمارش آرا ائتلاف چپ‌ها ۱۸۰ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی پارلمانی را از آن خود کرده و پس از آن ائتلاف حزب حاکم موسوم به «آنسامبل» حائز ۱۵۸ کرسی شده است.

اما حزب اجتماع ملی که در دور اول نتایج بسیار خوبی بدست آورده بود بر خلاف نظر سنجی‌ها پیش از برگزاری دور دوم سقوط کرد و به جایگاه سوم بسنده کرد. هر چند نسبت به انتخابات ۲۰۲۲ موفق شد تعداد نمایندگان خود را از ۸۹ به ۱۴۳ افزایش دهد. ائتلاف راست میانه جمهوری‌خواه هم در مجموع ۶۷ کرسی بدست آورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی