تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران اعلام کرد

بیمارستان‌های پایتخت ایمن می‌شوند

مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران گفت: اقدامات موثر برای ایمن سازی بیمارستان‌های ناایمن در شهر تهران ادامه دارد.

کد خبر: ۱۶۸۳۲۴
۰۸:۲۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

بیمارستان‌های پایتخت ایمن می‌شوند

دیدارنیوز: رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه همکاری بسیار خوبی بین شهرداری و وزارت بهداشت وجود دارد به طوریکه وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها دستور داده که سالیانه تائیدیه ایمنی دریافت کنند، گفت: اقدامات موثر برای ایمن سازی بیمارستان‌های ناایمن در شهر تهران ادامه دارد.

مهدی بابایی درباره ایمنی ساختمان‌های تهران، گفت: ایمنی ساختمان در دو مرحله قابل طرح است. مرحله اول مربوط به ساختمان‌هایی است که به تازگی در حال ساخت هستند و در واقع نوسازند. درباره این ساختمان‌ها با همکاری که بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی وجود دارد، ما کمترین دغدغه را داریم، زیرا نظارت‌های خوبی صورت می‌گیرد.

وی افزود: اما مشکل ما مرحله دوم است که مربوط به ساختمان‌های قدیمی است و بیشتر ساختمان‌های ناایمن نیز جزو همین ساختمان‌های قدیمی هستند که تعداد این ساختمان‌ها در پایتخت کم نیست.

بیمارستان‌های پایتخت ایمن می‌شوند

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: سازمان آتش نشانی از مدت‌ها پیش در حال جمع آوری بانک اطلاعاتی از ساختمان‌ها بود که تاکنون بیش از ۳۵ هزار ساختمان شهر تهران، شناسنامه دار شده‌اند و اطلاعات مهم آن‌ها به ثبت رسیده است. در این بانک اطلاعاتی، ساختمان‌های مهم و حیاتی مانند بیمارستان ها، اماکن تجاری و مراکزی که پر تردد هستند بر اساس میزان خطرهایشان، طبقه بندی شده‌اند.

بابایی گفت: در همین بانک اطلاعاتی ۱۲۹ ساختمان خیلی پرخطر شناسایی شدند. همچنین در رده بندی‌های دیگر، ساختمان‌های کم خطر نیز طبقه بندی شده اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: تعداد ساختمان‌های این لیست دائما در حال به روزرسانی است، زیرا هر بار که بازدیدی توسط آتش نشانان صورت می‌گیرد ممکن است به این لیست اضافه شود یا ممکن است پس از اصلاحات لازم، ساختمان ایمن شده از لیست حذف شود.

وی افزود: ما در شورای سیاست گذاری شورای شهر تهران، شهرداری تهران را در ابتدا ملزم کردیم که به این ۱۲۹ ساختمان پرخطر رسیدگی کند که خوشبختانه تاکنون ۷۰ ساختمان، ایمن شده و از این لیست حذف شده‌اند و ان‌شاءالله سایر ساختمان‌ها نیز به زودی ایمن شده و تائیدیه ایمنی دریافت کنند. همچنین شهرداری تهران باید سالیانه، مالکان هزار ساختمان را به ایمن سازی ملزم کند.

بیمارستان‌ها ایمن می‌شوند

بابایی با اشاره به ایمن سازی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها در پایتخت گفت: همکاری بسیار خوبی بین شهرداری و وزارت بهداشت وجود دارد به طوریکه وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها دستور داده که سالیانه تائیدیه ایمنی دریافت کنند و هر سال اصلاحات لازم را برای ایمن شدن محیط درمانی خود انجام دهند. اگر بیمارستان‌ها این اقدامات را انجام ندهند، اعتبار بیمارستان در وزارت بهداشت نزول پیدا می‌کند و در اعتبارات و تعرفه‌ها دچار ضرر شده و یا حتی تعطیل می‌شوند.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در مسئله بیمارستان و درمانگاه در حال حاضر تنها دغدغه ما، ایمنی سازه است؛ چون این سازه‌ها اکثرا قدیمی و فرسوده هستند و باید هرچه سریعتر بازسازی و نوسازی شوند. به عنوان مثال برخی تجهیزات مربوط به ایمنی و آتش نشانی مانند سیستم اعلام حریق و ... در هرجایی قابل نصب است، اما وقتی خود ساختمان ایمن نباشد؛ قطعا باید نوسازی انجام شود.

وی افزود: در این زمینه نیز، با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، تاکنون چند بیمارستان برای نوسازی در حال تخلیه هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی