تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
تاثیر انتخابات در بازار

سقوط سکه ادامه‌ دارد؟

انتظار تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، که از روز گذشته (شنبه) و با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان آغاز شد، تا پایان معاملات هم تداوم داشت.

کد خبر: ۱۶۸۲۸۴
۱۱:۱۵ - ۱۷ تير ۱۴۰۳

سقوط سکه ادامه‌ دارد؟

دیدارنیوز: روند حرکت قیمت سکه در جریان معاملات امروز (یکشنبه) به گفته معامله گران می‌تواند متاثر از قیمت دلار به مانند روز گذشته نزولی باشد.

انتظار تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، خواسته مهم معامله‌گران پیش از آغاز معاملات امروز است؛ روندی که از روز گذشته و با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان آغاز شد و تا پایان معاملات هم تداوم داشت.

اقتصادنیوز نوشت: فعالان بازار معتقدند فعال شدن جناح کاهشی در بازار ناشی از واکنش هیجانی به انتخاب نهمین رئیس جمهور ایران است و احتمال بازگشت دوباره به مسیر صعودی همچنان وجود دارد. روندی که البته در روز گذشته اتفاق نیفتاد و قیمت سکه با تبعیت از روند کاهشی دلار، در جریان معاملات نقدی بازار با به کانال ۴۱ میلیون تومان عقب نشینی کرد و در پایان معاملات ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

همچنین روز گذشته حباب سکه هم کاهشی بود و به ۱۹ درصد رسید. بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل کاهش حباب سکه هم افزایش ارزش ذاتی آن است که با رشد قیمت انس طلای جهانی در روز جمعه اتفاق افتاد و بالا رفت.

طلای آبشده هم در جریان معاملات روز یکشنبه به مانند سکه مسیری جز کاهش را پیش روی خود ندید و معاملات را در حالی آغاز کرد که به کانال ۱۴ میلیون تومان وارد شده بود. طلای آبشده در ادامه معاملات هم در محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نوسان داد. براساس پیگیری‌ها، معامله گران معتقدند محدوده یاد شده از حمایت بالایی برخوردار است و اگر طلای آبشده بتواند تثبیت روزانه بالای آن بدهد، مسیر ورودش به کانال ۱۵ میلیون تومان هموار خواهد شد. اما اگر قیمت پایین این محدوده باقی بماند، مرز حمایت ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در دسترس قرار خواهد گرفت و احتمال تداوم روند کاهشی در بازار وجود دارد.

اما قیمت دلار اصلی‌ترین مولفه موثر بر قیمت سکه هم روز گذشته را با گپ منفی ۱۵۵۰ تومان آغاز کرد و ۵۸ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد، اما در نیمه اول معاملات تا ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان هم پایین رفت. دلار در نیمه دوم به کانال ۵۹ هزار تومان وارد شد و در ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان به کار خودش پایان داد. دلار همچنین در جریان معاملات پشت خطی در میانه کانال ۵۹ هزار تومان کمی بالا رفت و به ۵۹ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

معامله گران پیش بینی می‌کنند اگر امروز قیمت دلار در جریان معاملات بازار ارز مسیر نزولی روز گذشته را تداوم ببخشد، سکه هم از مرز حمایت ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عقب نشینی خواهد کرد و کاهش شدیدتری را تجربه خواهد کرد. به عقیده این گروه دلار امروز در غیاب اونس می‌تواند سکه را به راحتی همراه خود کرده و در مسیر نزولی حرکت کرد.

گروهی دیگر از فعالان بازار هم معتقدند با توجه به کاهش حباب اقلام سکه و طلا در جریان معاملات روز گذشته و همچنین کاهشی مولفه‌های موثر، قیمت سکه امروز مسیری جز کاهش را در پیش روی خود نخواهد دید. به عقیده این گروه رشد قیمت دلار در محدوده میانی کانال ۵۹ هزار تومان سیگنال افزایشی به سکه نخواهد داد و در صورت عدم تداوم روند نزولی شاهد ثبات قیمت یا تحرک در محدوده رنج خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی