تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.
سیستم کشور ما کارزاری نیست

واکنش چمران به کارزار برای برکناری «زاکانی»؛ توجه نکنید، امکان‌پذیر نیست!

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص کارزار جمع‌آوری امضا برای برکناری علیرضا زاکانی، شهردار تهران گفت: به این کارزار‌ها توجه نکنید! این‌ها کارزار نیست و نمی‌دانم چه بگویم. شهردار را شورای شهر تعیین می‌کند حالا هر تعداد امضاء هم جمع شده باشد دلیل این نمی‌شود که تغییری صورت بگیرد؛ بلکه باید مسیر قانونی طی شود. از سوی دیگر تغییر مدیریت‌ها در میانه کار نتیجه‌ای جز متوقف کردن کار ندارد.

کد خبر: ۱۶۸۲۷۴
۱۰:۰۰ - ۱۷ تير ۱۴۰۳

واکنش چمران به کارزار برای برکناری «زاکانی»؛ توجه نکنید، امکان‌پذیر نیست!

دیدارنیوز: رئیس شورای اسلامی شهر تهران ابراز امیدواری کرد که تعامل با دولت جدید در حوزه حمل و نقل همانند تعامل و صمیمیت ایجاد شده با دولت شهید رئیسی استمرار پیدا کند.

مهدی چمران پیش از آغاز دویست‌وچهل‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح دستور جلسه امروز شورای شهر گفت: در این جلسه ابتدا دو لایحه مطرح می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به یک فوریت اصلاحیه حق غرف در میادین میوه و تره‌بار است که باید طبق روال هر ساله مورد بررسی اعضا قرار گیرد و تثبیت شود.

وی اضافه کرد: لایحه دیگر در مورد نمای بنا‌های شهر و بررسی آنهاست که شامل اصلاحیه در این حوزه می‌شود. در حال حاضر کمیته‌هایی در شهرداری‌های مناطق وجود دارد که تعدادی از اساتید دانشگاه پس از بررسی نمای بنا‌ها با تأیید آن‌ها پروانه برای ساخت بنا صادر می‌کنند؛ لذا پیشنهاد اصلاحی در این حوزه مطرح شده که مورد بررسی اعضاء قرار می‌گیرد. همچنین در مورد دکه‌های عرضه گل و گیاه در شهر تهران نیز برای اجاره آن‌ها امروز توسط اعضای شورا بررسی می‌شود و مصوبه آن به تایید اعضاء خواهد رسید. پس از آن نیز چند نام‌گذاری در دستور کار شورا قرار گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص سفر معاون حمل و نقل شهرداری تهران به چین گفت: اصل رفتن ایشان بازدید از یک رام قطار ساخته شده در قالب قرارداد چین بود که باید این قطار چک و مورد تأیید قرار می‌گرفت که این کار انجام شد و از قطار ساخته شده بسیار تعریف کردند. اگر طبق برنامه پیش برویم بهمن‌ماه این قطار وارد ناوگان خواهد شد. در مورد اتوبوس‌ها نیز باید ظرف چند ماه آینده حدود ۱۵۰ اتوبوس وارد ایران شود و قطعا پس از آن سرعت ورود اتوبوس‌ها به کشور افزایش پیدا خواهد کرد. در دیگر بخش‌های سفر نیز جزئیات اداری در مورد قرارداد‌ها وجود داشت که خوشبختانه همگی انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: در مورد تراموایی که مقرر شده به کار گرفته شود دیگر به صورت ریلی نیست و همانطور که در صحن شورا توضیح دادم یک رام آن به صورت آزمایشی و با تاکید بر این‌که به صورت چرخ لاستیکی است همانند اتوبوس‌های سه کابین مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مسیر بی آر تی حرکت می‌کند و می‌تواند مسافرین بیشتری را حمل کند.

وی ادامه داد: این اتوبوس‌ها حتی می‌توانند بدون راننده مورد استفاده قرار گیرند، اما فعلا این ریسک را انجام نمی‌دهیم و اگر این مد از حرکت خوب باشد و مورد تأیید قرار گیرد بحث خریداری آن مطرح خواهد شد. گویا از نظر قیمت و میزان مسافری که جابه‌جا می‌کنند به صرفه است البته باید این موضوع بررسی شود.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص تعامل شهرداری تهران با دولت در حوزه حمل و نقل اظهار کرد: ما امیدواریم همان راه شهید رئیسی و تعامل در مورد حمل و نقل عمومی با همان صمیمت قبلی استمرار پیدا کند. البته نمی‌گوییم که مشکلی وجود نداشته مشکلات را عنوان می‌کردیم و از وزارتخانه‌های مختلف برای حل مشکلات تعامل خوبی شکل گرفته بود؛ لذا امیدواریم با مشکلات کمتر این مسیر ادامه پیدا کند چرا که این موضوع به نفع مردم است و به نفع دولت هست چرا که هر دولتی که بیاید می‌تواند به نفع خود از این دستاورد‌ها استفاده کند.

وی تاکید کرد: تاییدیه واگن‌ها را گرفته‌ایم البته شاید در میانه راه باز هم نیاز به تایید وجود داشته باشد، اما امیدواریم که مسیر با مشکلات کمتر پیموده شود.

چمران در خصوص به کارگیری اتوبوس‌های جدید در ناوگان تصریح کرد: ۱۰۰ اتوبوس وارد ناوگان شهر شده و مورد استفاده قرار گرفته که بیشتر در مناطق غربی و جنوب غربی تهران مورد استفاده قرار گرفته است. در مورد دوچرخه‌ها نیز به شهرداری ابلاغ کردیم که دوچرخه‌هایی که دپو شده به هر طریقی که است مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص کارزار جمع‌آوری امضاء برای برکناری شهردار تهران نیز گفت: به این کارزار‌ها توجه نکنید! این‌ها کارزار نیست و نمی‌دانم چه بگویم. شهردار را شورای شهر تعیین می‌کند حالا هر تعداد امضاء هم جمع شده باشد دلیل این نمی‌شود که تغییری صورت بگیرد؛ بلکه باید مسیر قانونی طی شود. از سوی دیگر تغییر مدیریت‌ها در میانه کار نتیجه‌ای جز متوقف کردن کار ندارد.

وی تاکید کرد: سیستم کشور ما کارزاری نیست بلکه انتخاب است اگر کارزاری باشد باید برای رئیس جمهور هم وجود داشته باشد که قطعا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی