تیتر امروز

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه های خود میزبان یکی از چهره های جنجالی دوران انتخابات ریاست جمهوری بود. محمد فاضلی در این گفت و گو حرف هایی تازه زد که می توانید ببینید و بخوانید.

عبده تبریزی: اتهام‌زنی جلیلی درباره بورس کذب محض است

عبده تبریزی، کارشناس اقتصاد و بازار بورس و سرمایه در واکنش به ادعای سعید جلیلی در مناظره که وی را به حمایت از بحران بورس در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ متهم کرده بود، اظهارات وی را کذب محض خواند.

کد خبر: ۱۶۸۰۹۸
۰۹:۳۸ - ۱۴ تير ۱۴۰۳

عبده تبریزی: اتهام‌زنی جلیلی درباره بورس کذب محض است

دیدارنیوز: حسین عبده تبریزی اظهارنظر‌های بورسی جلیلی پیرامون نقش خود را کذب خواند.

عبده تبریزی (کارشناس اقتصاد و بازار بورس و سرمایه) که از نزدیکان مسعود پزشکیان محسوب می‌شود، در واکنش به ادعای سعید جلیلی در مناظره روز گذشته که وی را به حمایت از بحران بورس در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ متهم کرده بود، اظهارات وی را کذب محض خواند.

عبده تبریزی اظهار کرد: پزشکیان در مناظره انتخاباتی به دلیل محدودیت زمان، به اسم بنده اشاره کرده بود و گفت که بنده سابقه‌ای دارم و در حوزه بورس ما از ایشان مشورت می‌گیریم. جلیلی در واکنش به این اظهارنظر به بنده اتهام وارد کرد و گفت آقای عبده تبریزی در سال ۱۳۹۸ در آن بحران بورس نقش داشت.

وی تصریح کرد: این ادعا کذب است، زیرا بنده در آن دوران نه تنها مسئولیت دولتی نداشتم بلکه از هیچ شغل وابسته به ارگان‌های مربوطه بورسی در دولت برخوردار نبودم. ضمناً بنده در آن دوران حتی مقالاتی دارم که موجود است و در همان سال گفتم که سرعت افزایشی‌ها در بورس زیاد است و این خطر دارد. این مقالات قابل بارگذاری و آپلود است و به خاطر آن مقالات حتی از سوی افرادی به خاطر دیدگاهم مورد اهانت قرار گرفتم.

این کارشناس حوزه بازار سرمایه و بورس گفت: در آن زمان که بنده خوشبین نبودم و اعلام کردم، عده‌ای به من حمله می‌کردند که چرا گفتم بازار دچار «شبه حباب» است و من به یاد دارم که حتی خود واژه حباب را بخاطر التهاب و ناآرامی‌ای که در بازار بورس ایجاد می‌کند، نباید بکار رود و ما نیز بخاطر اینکه نباید بازار سرمایه را ترساند، از واژه‌های صریح استفاده نکردیم. با این حساب جلیلی حقیقت را نمی‌گوید.

عبده تبریزی تاکید کرد: جلیلی یا ماجرا را نمی‌داند و مسئله بد به ایشان منتقل شده است. ضمن اینکه مستندات حرف‌های بنده و عدم مسئولیت اداری اینجانب در آن زمان موجود است و نمی‌دانم چرا ایشان چنین سخن کذبی را بدون اطلاع مطرح کرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی