تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
آخرین نطق تبلیغاتی تلویزیونی

پزشکیان: هیچ وقت به مردم دروغ نمی‌گویم/ روند رخ داده در ۱۴۰۱، تدبیر نامناسبی بود

مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هیچ وقت به مردم دروغ نمی‌گویم، گفت: نتوانیم به قول‌ها عمل کنیم از سیاست خداحافظی می‌کنیم.

کد خبر: ۱۶۸۰۸۸
۲۱:۲۲ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

پزشکیان: هیچ وقت به مردم دروغ نمی‌گویم

دیدارنیوز: پزشکیان، کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در آخرین نطق تبلیغاتی تلویزیونی خود گفت: از زمان کودکی هیچ وقت طرف قدرت نبودم و طرف مظلوم قرار داشتم.

مسعود پزشکیان چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ در برنامه «با مردم»، با انتشار ویدیویی از خود در خودروی در حال حرکت گفت: امروز چهارشنبه و نزدیک به یک ربع به ۸ صبح است و به سمت فرودگاه برای آخرین دیدار با مردم آذربایجان غربی و ارومیه و کرمانشاه می‌روم.

وی با اشاره به صحبت‌های پایانی خود در دومین منتظره در مرحله دوم فرصت تبلیغاتی گفت: تصور این‌ها این بود که رای‌ها را تایید خودشان و روندشان می‌داشتند؛ شاید عده‌ای به خاطر همین پیامک پای صندوق نیامد که به آن‌ها مشروعیت بدهند، اما اکنون مساله این است که ما و یک گروه اقلیت هستیم که تصمیم‌ها در اتاق‌های خودشان می‌گیرند و با آن سرنوشت همه ما را رقم می‌زنند.

وی افزود: آن‌هایی که در مرحله اول انتخابات شرکت نکردند، با حضور در مرحله دوم انتخابات نشان می‌دهند که این طوری نبوده و با رای دادن بگویند که با ابن اقلیت مخالف هستند و این کمپینی است که می‌تواند راه بیفتد و «نه» به آن‌ها بگوید که خود را مشروع می‌دانند.

پزشکیان گغت: از زمان کودکی هیچ وقت طرف قدرت نبودم و طرف مظلوم قرار داشتم؛ اکنون هم ذاتا دنبال قدرت نیستم و دنبال مردم و کسانی هستم که به آن‌ها ستم می‌شود و این ذاتی است و دست خودم نیست.

وی با بالا بردن دست خود گفت: به مردم قول می‌دهم هیچ وقت به آن‌ها دروغ نگویم و در گفته‌هایم صادق و پاسخگو باشم و مطالبه‌گری آن‌ها در مقابل تعهدات مجاب می‌کند که اگر روزی یادمان رفت چه گفتیم آن‌ها به یادمان آوردند و ما پاسخگو باشیم.

در این فیلم سوالاتی به صورت مکتوب نوشته شده بود که پزشکیان به آن پاسخ می‌داد او در پاسخ به این سوال که اگر به جایی رسیدید که نتوانستید خواسته‌های مردم را پیش ببرید، در آن صورت چه خواهید کرد؟ گفت: اگر هر کاری کردیم و نتوانستیم به گفته‌ها و قول عامیانه عمل کنیم از ادامه کار‌های سیاسی خداحافظی خواهیم کرد و ادامه نخواهیم داد؛ قرار نیست عمرمان را تلف کنیم و نتوانیم به مردم عزیز خدمت کرده و تبعیض و اجحاف و بی عدالتی در جامعه داشته و نتوانیم کاری کنیم و ادامه دهیم؛ پس اگر نتوانستم کاری انجام دهیم از مردم می‌خواهیم رای شان را پس گیرند و ما هم ادامه هم نمیدهیم.

وی در عین حال گفت: به امید خدا و به کمک مردم، امکان این‌که نتوانیم کاری کنیم، غیرممکن است، چون قدرت حاکمیت به حضور مردم و پاسخگویی حاکمیت هم به درخواست‌ها و خواسته‌های مردم است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره چگونگی نظارت بر وعده هایش گفت: از مردم درخواست می‌کنم به کمیته مردمی کمند بپیوندند؛ این کمیته برای نظارت بر رفتار دولت خواهد بود. مردم می‌توانند با انتخاب افراد موثق خود بر حاکمیت و دولت نظارت کنند که این می‌تواند پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت باشد و بر قول‌ها و وعده‌های داده شده نظارت کند و این ارتباط دو طرفه ارتباط دولت و مردم را شکل می‌گیرد.

پزشکیان گفت: بدون حضور مردم در حاکمیت شرایط این‌گونه می‌شود که حاکمیت به دلخواه خود جهت را نرود؛ مردم می‌توانند از انحراف دولت جلوگیری کرده و دولت را پاسخگو کنند. قول می‌دهم اگر به قدرت رسیدم هر چند ماه یک بار پاسخگوی آن نمایندکانی باشیم که مردم در صنوف و اقشار مختلف انتخاب کرده‌اند. این به ما کمک می‌کند براساس خواسته‌ها و توقعات شما عمل شود تا در نهایت همه کسانی که در جامعه زندگی می‌کنند توقعات خود را به گوش حاکمان برسانند.

پزشکیان درباره کمیته کمند گفت: لازم نیست این کمیته از کسانی باشد که به ما رای داده باشد، همه مردم می‌توانند در کمیته باشند و نمایندگان خود را انتخاب کرده و مطالبه گر باشند؛ انتظار ما از جناح مختلف و کسانی که رای ندادند، بیشتر است تا حضور داشته و توقع داشته باشند

وی در پاسخ به یک پیام توییتری گفت: روند رخ داده در سال ۱۴۰۱، تدبیر نامناسبی بود که از طرف حاکمیت شکل گرفت؛ همان موقع گفتم که اگر حرف من را گوش می‌دادند حتی خون از دماغ کسی پایین نمی‌آمد؛ کافی بود به صورت شفاف بررسی کرده و گروهی دیگری برای بررسی فوت عزیزمان گذاشته و از طرف مطالبه گران و کسانی که شک داشتند، افرادی در گروه بودند؛ اگر واقعیت مشخص و شفاف می‌شد، این همه بیگناه از دو طرف جانشان را از دست نمی‌دادند؛ این بی تدبیری بود که باعث این فاجعه‌ای که نباید اتفاق می‌افتاد، رخ داد.

وی افزود: یک گروه حقیقت یاب و ارزیابی می‌گذاشتند و به هر نتیجه‌ای می‌رسیدند، عمل می‌کردند و این اتفاقات نمی‌افتاد، اما نشد که نشد.

پزشکیان تاکید کرد: ما قرار نیست به مردم بگوییم آن گونه که می‌خواهیم زندگی کنیم؛ من هیچ وقت به بچه‌های خودم اجبار نکردم که درس خوانده و رشته ما را ادامه دهید. در انتخاب زندگی و شغل و کارشان زور نگفتم بلکه با منطقی که داشتیم، کنار آمدیم.

پزشکیان تاکید کرد: رای ندادن یعنی رای دادن به اقلیتی که هستند و این تصور را دارند که همه مردم آن‌ها هستند؛ باید مردم باشند و نشان دهند که می‌توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند.

در ادامه، بخش‌هایی از صحبت‌های پایانی پزشکیان در مناظره دوم در مرحله دوم فرصت تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری پخش شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی