تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

مذاکره طالبان با آمریکا درباره تبادل زندانیان

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت: «قرار است در یک مبادله شهروندان خود را آزاد کنیم، زیرا شهروندان آمریکایی برای آن‌ها مهم هستند، همانطور که افغان‌ها برای ما مهم هستند.»

کد خبر: ۱۶۸۰۷۱
۱۷:۳۴ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

مذاکره طالبان با آمریکا درباره تبادل زندانیان

دیدارنیوز: سخنگوی طالبان در افغانستان، روز چهارشنبه ۱۳ تیر، اعلام کرد این گروه در حال مذاکره با آمریکا برای تبادل زندانیان آمریکایی با اعضای بازداشت‌شده طالبان در زندان گوانتانامو است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان افغانستان در یک نشست خبری گفت: «قرار است در یک مبادله شهروندان خود را آزاد کنیم، زیرا شهروندان آمریکایی برای آن‌ها مهم هستند، همانطور که افغان‌ها برای ما مهم هستند.»

ایالات متحده در اوایل سال جاری قرارداد مبادله یک زندانی آمریکایی با طالبان، در ازای آزادی دستیار افغان اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را امضا کرد.

واشینگتن موافقت کرد در صورت آزادی رایان کوربرت، شهروند آمریکایی زندانی در افغانستان، محمد رحیم افغانی، دستیار ویژه اسامه بن لادن و یک زندانی دیگر اهل افغانستان را آزاد کند.

استخبارات (نهاد اطلاعاتی) طالبان، کوربت را در ۱۰ اوت ۲۰۲۲ و چند روز پس از کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر وقت القاعده در کابل، دستگیر کرد.

به گفته منابع «العربیه»، کوربرت به اتهام «جاسوسی برای آمریکا و ارتباط او با افشای محل سکونت الظواهری در منطقه دیپلماتیک کابل» بازداشت شده است.

الظواهری در حمله هوایی آمریکا در دوم اوت ۲۰۲۲ در کابل کشته شد. کشتن الظواهری بزرگترین ضربه به القاعده، از زمان کشته‌شدن اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ بود. با مرگ الظواهری در کابل، تردید‌هایی در مورد تعهد طالبان برای عدم میزبانی از گروه‌های تروریستی در این کشور مطرح شد.

دستیار اسامه بن لادن در سال ۲۰۰۷ در حالی که سوار بر اتوبوس در شهر لاهور پاکستان بود توسط نیرو‌های پاکستانی دستگیر شد. او سپس در سال ۲۰۰۸ به زندان گوانتانامو در آمریکا منتقل شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی