تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.

اظهارات تکراری نامزد پوششی علیه پزشکیان

با نزدیک شدن به زمان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، تلاش برخی مسوولان از جمله نامزدهای پوششی این انتخابات که با کلی وعده‌های پوچ و عجیب در تلویزیون ظاهر می‌شدند افزایش یافته و برخی از آنها از جمله علیرضا زاکانی، شهردار تهران معتقدند که از نگاه آنها «دولت سوم روحانی» نباید سرکار بیاید.

کد خبر: ۱۶۷۹۱۵
۰۹:۳۷ - ۱۱ تير ۱۴۰۳

اظهارات تکراری نامزد پوششی علیه پزشکیان

دیدارنیوز: زاکانی گفت: وزرای دولت روحانی پرچمداران حمایت از یک کاندیدا شدند و در مناظرات هم گفته شد که دولت سوم روحانی هستند، اما مردم نباید اجازه دهند دولت سوم روحانی سرکار بیاید.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران و نامزد پوششی انتخابات ریاست جمهوری، شامگاه یکشنبه دهم تیرماه ۱۴۰۳ در گردهمایی جبهه انقلابی‌ها و رای اولی‌ها و اقشار مختلف مردم در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) کوی امام علی (ع) شهر اراک اظهار کرد: پرچم انقلاب اسلامی افزون بر ۴۵ سال است که با اقتدار برافراشته شده و به الگویی برای تمامی انسان‌های آزادی‌خواه تبدیل شده است. اگر در غزه عده‌ای با حداقل‌ها در مقابل رژیم سفاک و کودک کش اسرائیل ایستادند از ملت ایران الگو گرفتند و اگر در لبنان علم افتخار بلند است نتیجه الگو گیری از ملت ایران است و در هر نقطه‌ای از جغرافیای منطقه این الگو برداری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عدالت و معنای تعریف جدیدی از دو قطبی موضوع فقر و غنا، از آرمان‌های انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که باید دست به انتخاب بزنیم و مردم سالاری دینی هدیه انقلاب بوده و تعیین سرنوشت در پای صندوق‌های رای بزرگترین موهبتی است که در عرصه سیاسی برای تجلی حضور ملت انقلاب بر ما ارزانی داشته است.

زاکانی با بیان اینکه دو گزینه برای انتخاب ملت با عقبه و پیشینه مشخص پیش روی ملت قراردارد، گفت: یکی از این گزینه‌ها قریب به ۳۲ سال کشور در دوره نخست وزیری، سازندگی، اصلاحات، اعتدال در اختیار آن‌ها بود و شرایط امروز میراث این دوران است؛ لذا اساس حرکت آن‌ها برمدار مخالفت با عدالت و مردم بود. بر مدار مخالفت با آرمان‌های نظام بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز اصلاحات اساسی در چارچوب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض نهفته است، تصریح کرد: کارنامه این ۳۲ سال درخشان و قابل دفاع نیست و آن‌ها از گذشته خود فرار می‌کنند. منطق آنان اصلاحات اقتصادی به قیمت جان مردم و له شدن ملت در آن دوران بود.

این نامزد پوششی انتخابات گفت: در دوره اصلاحات که پزشکیان افتخار می‌کند وزیر آن دوره بوده است، اما مجلس به دلیل بی کفایتی او را استیضاح کرد. توان مدیریت یک وزارتخانه را نداشت، اما ادعای مدیریت کشور را دارد.

زاکانی با بیان اینکه در دوره اصلاحات ننگین‌ترین قرارداد‌های نفتی کشور منعقد شد، افزود: قرارداد کرسنت بزرگترین خیانت به کشور است و قریب به ۸۰ تا ۹۰ میلیارد دلار به کشور ضرر زده است. خطاکارترین و مفسدترین افراد در حوزه اقتصادی نفت متعلق به آن دوران است و خائنانه پای قرارداد‌های متعددی را امضا کردند، اما با افتخار خود را متعلق به آن دوران می‌دانند.

وی گفت: در دوره دولت اعتدال نیز همین مسیر ادامه پیدا کرد که نتیجه آن ایجاد موانع در حوزه تولید در کارخانجات همین استان است.

وی ناکارآمدی و حرکت در جهت ایجاد فساد در کشور را نماد آن دوران بیان کرد و گفت: با فساد در تمام سطوح و برای هر فردی حتی برادر یک مسئول باید مبارزه کرد، اما در دوران ریاست جمهوری روحانی اجازه نمی‌دادند با فساد برادر رییس جمهور برخورد شود.

او با بیان اینکه عده‌ای در آن دوران مانند سرطان به جان مردم افتاده و شعار‌های دروغین سردادند، گفت: روحانی دولت را با ۲۰۵ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت و با ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی به رئیسی تحویل داد. کل بودجه کشور در سال ۱۴۰۰ برابر همان بدهی دولت روحانی بود و وقتی کشور را تحویل داد قیمت دلار را ۱۰ برابر کرد و شرایط به گونه‌ای شد که کشور به آشوب کشیده شد.

زاکانی تصریح کرد: وای به حال این ملت که وزیر امور خارجه دولت روحانی به آمریکا التماس کند و ملت تصمیم گرفتند که حق خود را از شما بگیرند و با انتخاب درست جلیلی اجازه ندهند آن دوران تکرار شود.

وی افزود: کشوری را دولت روحانی تحویل داد که مخروبه و بدهکار بود و روزانه فقط ۳۰۰ هزار بشکه نفت به فروش می‌رفت و همان کشور با رشد صفر درصد در دولت سیزدهم به رشد ۵.۷ درصد رسید و روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفت و میعانات به فروش می‌رود.

او ادعا کرد: در دهه ۹۰ دولت روحانی به دشمنان التماس می‌کردند، اما امروز این دشمن است که التماس ملت ایران را می‌کند. آن‌هایی که در مقابل دشمن زانو زدند نماینده ملت نیستند و برجام نظر شما بود. امروز راه شهید رییسی یعنی راه بندگی خدا و تبعیت از، ولی جامعه، راه نوکری و خدمت به مردم، راه ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمن و کمک به دوستداران انقلاب در سراسر جهان خاصه منطقه است و این راه روشن فراروی ماست.

زاکانی گفت: وزرای دولت روحانی پرچمداران حمایت از این کاندیدا شدند و در مناظرات هم گفته شد که دولت سوم روحانی هستند، اما مردم نباید اجازه دهند دولت سوم روحانی سرکار بیاید. باید همه دست به دست هم دهیم تا شعار‌های ظاهری مردم را فریب ندهد و باید دکتر جلیلی که فردی ساده زیست و عدالت محور و ادامه دهنده دولت شهید رییسی است انتخاب اکثریت مردم باشد.

این نامزد پوششی مدعی شد: این‌ها آمده اند تا گسل قومیت‌ها و مذهبی‌ها را فعال کنند که بسیار زشت و خیانتی بزرگی است. مذاهب ما در کنار هم یک الگوی هم زیستی هستند، اما این‌ها می‌خواهند مردم را در مقابل هم قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید کمک کرد نامزد مطلوب انقلاب از صندوق رای بیرون آید، گفت: صرف حضور در پای صندوق رای کافی نیست و باید تلاش کرد تا همه مردم را متوجه کنیم تا راه شهید رییسی با انتخاب درست ادامه پیدا کند. باید به کسی رأی داد که به نظام و آرمان‌های نظام پایبند باشد.

زاکانی گفت: باید با تمام وجود در صحنه بود و همه را برای انتخاب اصلح هوشیار کرد و اجاره نداد فساد و مفسد در جامعه سرش را بالا بگیرد. با همت و مدد مردم راه شهید رییسی با انتخاب آقای جلیلی ادامه پیدا خواهد کرد. آن‌ها دنبال برداشتن تحریم با التماس به دشمن هستند، اما باید گفت که تحریم با خنثی سازی در درون کشور و حرکت بر مدار احقاق ملت از بیگانگان برداشته خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی