تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

افزایش دما در شهر‌های بزرگ دنیا

یک موسسه بین‌المللی محیط‌زیست و توسعه در لندن اعلام کرد که در طول ۳۰ سال گذشته، تعداد روز‌ها با دمای بالای ۳۵ درجه در شهر‌های بزرگ دنیا، بیشتر شده است.

کد خبر: ۱۶۷۸۹۴
۱۷:۵۵ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

افزایش گرما در شهر‌های بزرگ دنیا

دیدارنیوز: در طول ۳۰ سال گذشته، تعداد روز‌های بسیار گرم با دمای بالای ۳۵ درجه در شهر‌های بزرگ رو به فزونی گذاشته است.

به نقل از دویچه‌وله، یک موسسه بین‌المللی محیط‌زیست و توسعه در لندن در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که در طول ۳۰ سال گذشته، تعداد روز‌ها با دمای بالای ۳۵ درجه در شهر‌های بزرگ دنیا، بیشتر شده است.

این آمار بوسیله تحلیل داده‌های هواشناسی از ۲۰ ایستگاه فرودگاهی پرجمعیت‌ترین پایتخت‌های دنیا بدست آمده است. در هر دهه تعداد روز‌های بسیار گرم افزایش یافته و در مجموع تعداد این روز‌ها بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

شهر دهلی نو در هند بیشترین تعداد روز‌های بالای ۳۵درجه را داشته است. این شهر در اوایل ماه مه امسال با موجی از گرما روبرو بود. روز‌های بسیار گرم در سئول و بوئنوس آیرس نیز رو به افزایش گذاشته است. در مقابل، پایتخت‌های کشور‌های اروپایی مانند پاریس و لندن به ندرت با چنین روز‌های گرمی مواجه شده‌اند.

پژوهشگران این موسسه محیط‌زیستی تأکید دارند که نتایج پژوهش آن‌ها به طور واضح اثرات گرمایش زمین را نشان می‌دهد. شهر‌های بزرگ باید برای مقابله با گرما تدابیری بیندیشند، به ویژه برای حفاظت از شهروندانی که در شرایط اقتصادی ضعیف‌تر قرار دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی