تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

جلیلی در بازار تهران: باید قیمت ارز کنترل شود تا گرانی هم کنترل شود

سعید جلیلی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم پیش از ظهر امروز، یکشنبه با حضور در بازار تهران، با کسبه و مردم دیدار و گفتگو کرد.

کد خبر: ۱۶۷۸۷۶
۱۲:۳۵ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

جلیلی به بازار تهران رفت

دیدارنیوز: سعید جلیلی، کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره رباست جمهوری به بازار تهران رفت.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در بازار تهران گفت: دولت حتما قبل از تصمیم گیری برای بازار و اصناف، باید نظر بازار و آن صنف را بگیرد و با آن‌ها مشورت کند. بخشنامه و دستورالعمل دولت نباید هر روز تغییر کند، زیرا بازار بی ثبات می‌شود.

سعید جلیلی ظهر امروز - یکشنبه - در جمع نمازگزاران مسجد امام خمینی بازار تهران گفت: بازار قلب اقتصاد کشور است. در ۱۱ سال و مخصوصا در ۴ سال اخیر بیش از ۲۴ جلسه با اصناف مختلف داشته ام و این جلسات چند ساعته بوده و مفصل حرف‌ها و مشکلات آن‌ها را شنیده ایم.

وی ادامه داد: جمع بندی از جلسات این بود که ما به ۱۷ موضوع در زمینه اصناف رسیدیم که باید ایرادات رفع شده و برنامه برای آن داشت. اگر این مسائل حل شود، تحول بزرگی در بازار ایجاد می‌شود و هم بازاری و هم مردم منتفع می‌شوند.

جلیلی خاطرنشان کرد: دولت حتما قبل از تصمیم گیری برای بازار و اصناف، باید نظر بازار و آن صنف را بگیرد و با آن‌ها مشورت کند. بخشنامه و دستورالعمل دولت نباید هر روز تغییر کند، زیرا بازار بی ثبات می‌شود. بازار باید درکی از آینده داشته باشد تا بتواند برنامه ریزی کند. پیش پیتی پذیری و ثبات برای بازار اهمیت بسیاری دارد.

جلیلی افزود: بازار بخش سالم اقتصاد کشور است. هرچقدر به موازات بازار، بازار‌های دلالی و سفته بازی وجود داشته باشد بر بازار سالم ما تاثیر می‌گذارد. در برنامه ریزی اقتصادی باید کفه به سمت اقتصاد سالم باشد. این بخش مالیات می‌دهند، اما کسانی که معلوم نیست از کجا مال بادآورده بدست می‌آورند، مالیات نمی‌دهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: باید قدرت خرید برای مردم ایجاد شود تا بازار دچار رکود نشود که ما در این زمینه برنامه داریم. دولت باید به افزایش قدرت خرید مردم کمک کند.

جلیلی افزود: ۸۵ درصد بودجه دولت صرف هزینه‌های جاری کشور می‌شود؛ بنابراین عملکرد دستگاه‌های اجرایی باید خروجی داشته و کار مردم راه بیفتد، ولی الان اثر کافی را ندارد.

وی با بیان اینکه ما برای مشکلات کشور برنامه داریم، گفت: از فردای انتخابات باید راه حل‌ها و برنامه‌ها اجرایی شود نه اینکه وقت صرف مطالعه برای تهیه برنامه‌ها شوند. ما برنامه‌های لازم برای حل برخی مسائل را در کوتاه مدت داریم. برخی مسائل هم در بخش اقتصاد کلان است مثلا باید قیمت ارز کنترل شود تا گرانی هم کنترل شود.

بر اساس این گزارش، سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم پیش از ظهر امروز، یکشنبه با حضور در بازار تهران، با کسبه و مردم دیدار و گفتگو کرد.

هواداران سعید جلیلی در بازار تهران با سر دادن شعارهای، «جلیلی جلیلی حمایتت می‌کنیم»، «جلیلی قهرمان برس به داد ایران» و «صل علی محمد بوی رئیسی آمد» به استقبال وی رفتند.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با همراهی هواداران خود که شعار خوش آمدی جلیلی سر می‌دادند، وارد مسجد امام خمینی بازار شد و در نماز جماعت شرکت کرد.

جلیلی به بازار تهران رفت

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی