تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
بحران در اسرائیل ادامه دارد

تظاهرات شبانه علیه نتانیاهو

تظاهرات و اعتراضات هفتگی در تل‌آویو علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر همچنان ادامه دارد و معترضان خواستار استعفای دولت، برگزاری انتخابات زودهنگام و دستیابی به توافق مبادله زندانیان جدیدی با حماس شدند.

کد خبر: ۱۶۷۸۶۵
۱۰:۴۷ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

تظاهرات شبانه علیه نتانیاهو

دیدارنیوز: تظاهرات هفتگی در تل‌آویو علیه دولت بنیامین نتانیاهو شامگاه شنبه ادامه یافت و معترضان خواستار استعفای دولت، برگزاری انتخابات زودهنگام و دستیابی به توافق مبادله زندانیان جدیدی با حماس شدند.

به نقل از العربیه، نکته قابل توجه در این تظاهرات، مشارکت رهبر اپوزسیون، یعنی یائیر لاپید و همچنین بنی گانتز، عضو مستعفی شورای جنگ بود.

اسرائیل شاهد تظاهرات‌های متعددی در مناطق مختلف بود که خواستار توافق برای آزادی گروگان‌ها و برخی دیگر خواهان رسیدگی به وضعیت تنش‌افزایی با حزب‌الله لبنان و مساله بازگشت ساکنان به مناطق شمالی بود.

تظاهرکنندگان دولت نتانیاهو را به اهمال و سهل انگاری نسبت به شمال متهم می‌کنند که ساکنانش حدود ۹ ماه است در پی تشدید تنش میان اسرائیل و حزب الله لبنان در ناامنی به سر می‌برند.

از سوی دیگر تظاهرات در تل آویو، قدس، قیساریا و دیگر مناطق برای درخواست بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه، استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام ادامه یافت.

در عین حال، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل به نقل از مقامات دولتی فاش کرد که ایالات متحده در این روز‌ها تلاش می‌کند تا مساله توافق هر چه زودتر حل شود.

یک هفته پیش نیز تظاهراتی در خیابان‌های تل‌آویو خواستار استعفای نتانیاهو و توافق آتش‌بس و تبادل زندانیان شد.

در حالی که «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد که حدود ۱۵۰۰۰۰ تظاهرکننده در تل آویو در تظاهرات ضددولتی تجمع کردند، «هاآرتص» نوشت که ده‌ها هزار نفر در چندین مکان علیه ائتلاف نتانیاهو تظاهرات کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی