تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.
ادعای نشریه نیویورک‌تایمز

پروژه حذف «بایدن» کلید خورد

بعد از نمایش ضعیف جو بایدن در اولین مناظره انتخابات در آمریکا، نشریه نیویورک‌تایمز مدعی شد که حامیان مالی دموکرات‌ها به دنبال حذف بایدن از انتخابات هستند.

کد خبر: ۱۶۷۸۵۲
۰۸:۵۵ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

پروژه حذف «بایدن» کلید خورد

دیدارنیوز: روزنامه «نیویورک‌تایمز» به نقل از منابعی موثق گزارش کرد، حامیان مالی حزب دموکرات آمریکا در حال بحث بر سر امکان حذف جو بایدن به‌عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری نوامبر برخلاف میل او هستند.

به گفته این منابع، پس از مناظره جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا و رقیب او دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، برخی از حامیان مالی شروع به بحث درباره «قوانین محرمانه» کردند که براساس آن بایدن از رقابت‌های ریاست جمهوری خارج شود و در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها یا قبل از آن جایگزینی برای وی پیدا شود.

روزنامه نیویورک‌تایمز همچنین نوشت، سایر حامیان مالی هم امیدوارند که رئیس جمهور ایالات متحده «تصمیم بگیرد که خودش از رقابت‌های انتخاباتی خارج شود.» برخی از آن‌ها ایده متوسل شدن به جیل بایدن، بانوی اول را پیشنهاد کردند که باید شوهرش را متقاعد کند که از رقابت‌ها کناره‌گیری کند.

به نقل از خبرگزاری تاس، ۲۷ ژوئن سال جاری میلادی نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین بایدن و ترامپ در آتلانتا، جورجیا به میزبانی شبکه خبری سی‌ان‌ان برگزار شد.

بایدن و ترامپ در جریان مناظره اجازه استفاده از یادداشت‌های مکتوب را نداشتند. بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی. ان. ان، دو سوم بینندگان گفتند که ترامپ برنده این مناظره شده است. بعد از مناظره، نارضایتی رای‌دهندگان آمریکایی دموکرات از بایدن بیشتر شده است.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده ۵ نوامبر (۱۵ آبان) برگزار می‌شود. ترامپ در حال حاضر آرای کافی نمایندگان را برای کاندیداتوری به عنوان نامزد جمهوری خواهان ریاست جمهوری کسب کرده است. بایدن هم که برای انتخاب مجدد نامزد شده، آرای کافی را در میان دموکرات‌ها به دست آورده است. با این حال چهره‌های شاخص دموکرات هم از عملکرد او ابراز نارضایتی می‌کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی