تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
جواد امام، سخنگوی جبهه اصلاحات مطرح کرد

حمایت رییس قوه مقننه از سعید جلیلی تخلف است؟/ مدعی العموم ورود کند

جواد امام، سخنگوی جبهه اصلاحات در واکنش به حمایت آشکار محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی از سعید جلیلی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نوشت: آیا حمایت رییس قوه مقننه از سعید جلیلی تخلف محسوب می‌شود؟ اگر آری مدعی العموم سریعا ورود کند و از قانون شکنی بیشتر جلوگیری به عمل آورد.

کد خبر: ۱۶۷۸۴۹
۰۸:۲۳ - ۱۰ تير ۱۴۰۳

قالیباف

دیدارنیوز: سخنگوی جبهه اصلاحات ایران یک سوال حقوقی را درباره رئیس مجلس مطرح کرده است.

پس از شکست محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری و نرسیدن به دور دوم، رئیس مجلس شورای اسلامی به حمایت از سعید جلیلی، کاندیدای اصولگرای انتخابات پرداخت؛ مساله‌ای که با اعتراض جبهه اصلاحات مواجه شده است.

جواد امام، سخنگوی جبهه اصلاحات در شبکه ایکس نوشت:  

«پرسش حقوقی:
سردار محمد باقر قالیباف رییس قوه مقننه وفق اصل ۱۳۱ قانون اساسی عضو شورای سه نفره‌ای است که مقرر است در صورت فوت رییس جمهور ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

از طرفی ماده ۷۳ قانون انتخابات مقرر داشته است مقامات اجرایی و نظارت انتخابات حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از داوطلبان انتخاباتی را نخواهند داشت و تخلف از این قانون جرم محسوب می‌شود.

با این اوصاف آیا حمایت رییس قوه مقننه از سعید جلیلی تخلف محسوب می‌شود؟ اگر آری مدعی العموم سریعاً ورود کند و از قانون شکنی بیشتر جلوگیری به عمل آورد.»

قالیباف

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی