تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
رئیس بیمارستان «کمال عدوان» از محاصره مستمر شمال نوار غزه انتقاد کرد

وحشی‌گری اسرائیل، بیمارستان را به گورستان کودکان تبدیل می‌کند

حسام ابو صفیه، رئیس بیمارستان «کمال عدوان» در شمال غزه گفت: احتمال دارد در نتیجه محاصره اعمال شده از سوی اسرائیل، ساختمان بیمارستان به گورستان کودکان تبدیل شود.

کد خبر: ۱۶۷۸۳۴
۱۷:۳۸ - ۰۹ تير ۱۴۰۳

هشدار درباره احتمال تبدیل بیمارستان غزه به گورستان کودکان

دیدارنیوز: رئیس بیمارستان «کمال عدوان» در شمال نوار غزه ضمن هشدار نسبت به کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان گفت: احتمال دارد در نتیجه محاصره اعمال شده از سوی رژیم صهیونیستی، ساختمان بیمارستان به گورستان کودکان تبدیل شود.

دکتر حسام ابو صفیه، رئیس بیمارستان «کمال عدوان» در گفتگو با «ارم نیوز» اظهار کرد: محاصره مستمر شمال نوار غزه توسط اسرائیل در کنار یورش چند باره به بیمارستان و تخریب بخش‌های گسترده‌ای از آن، موجب بروز بحران انسانی و بهداشتی غیر قابل توصیفی شده است.

ابو صفیه در ادامه گفت: ما با تجهیزات پزشکی و درمانی کار می‌کنیم که در سطح و حجم بحران و فاجعه انسانی رخ داده برای ده‌ها هزار کودک موجود در این محیط غیربهداشتی به ویژه در پناهگاه‌ها و اردوگاه‌های آوارگان نیستند.

این مسوول پزشکی فلسطینی افزود: تجمع هزاران کودک در مکان‌های کوچکی همانند پناهگاه‌ها و در محیطی غیربهداشتی که از حداقل‌های نظافت و بهداشت عمومی محروم است، یکی از مهمترین دلایل بروز بیماری‌های واگیردار و مسری در میان کودکان است.

مرگ آرام

او در ادامه نیز هشدار داد که بیمارستان کمال عدوان با کمبود تخت و انکوباتور نوزادان نارس مواجه است، به ویژه که مسئولیت‌های تحمیل شده ده‌ها برابر ظرفیت بیمارستان بوده و با تعطیلی کامل سایر بیمارستان‌ها، کمال عدوان در حال حاضر تنها بیمارستان تخصصی کودکان است.

ابو صفیه در ادامه گفت: علاوه بر این‌ها بیمارستان با کمبود شدید سوخت لازم برای فعالیت بخش‌های مهم و حیاتی و نیز کارکرد پمپ‌های اکسیژن لازم برای انکوباتور‌های کودکان نارس روبه‌رو است.

رئیس بیمارستان کمال عدوان ادامه داد: این انکوباتور‌ها ممکن است هر لحظه به قبر کودکان تبدیل شوند به ویژه که محاصره، قطع و ممانعت از انتقال امداد‌های پزشکی و انسانی لازم برای این کودکان شامل دارو، شیر خشک، پوشک و دیگر نیاز‌ها ادامه دارند.

او همچنین پیش‌بینی کرد در صورتی که به فراخوان‌های پزشکی توجه نشده و جدی گرفته نشوند، هر لحظه ممکن است بیمارستان کمال عدوان به شکل رسمی تعطیل شود.

ابو صفیه در پایان نیز از سازمان بهداشت جهانی خواست به نقش مسوولانه خود در این زمینه عمل کند.

او همچنین از صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) خواست به وظیفه خود عمل کرده و برای نجات جان کودکان بیمار قبل از آنکه فرصت از دست برود، اقدام فوری را در پیش گرفته و رژیم اشغالگر صهیونیستی را برای موافقت با انتقال کمک‌های پزشکی و امدادرسانی‌ها تحت فشار بگذارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی