تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.

انتقاد روسیه از رویکرد «فاجعه‌آمیز» اسرائیل

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی و مشخصا هم‌پیمانان اصلی اسرائیل، زیان فاجعه‌آمیز ناشی از رویکرد اسرائیل در ارتباط با تشدید تنش در مرز‌های لبنان و اسرائیل را درک کنند.

کد خبر: ۱۶۷۶۸۴
۱۸:۱۱ - ۰۶ تير ۱۴۰۳

انتقاد روسیه از رویکرد «فاجعه‌آمیز» اسرائیل

دیدارنیوز: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اعلام کرد که مسکو مایل است اطمینان یابد که تهدیداتی از سوی غرب متوجه روسیه نمی‌شود.

لاوروف، روز چهارشنبه ۶ تیرماه در جریان دهمین اجلاس بین‌المللی «خوانش‌های پریماکوف» در مسکو گفت: «ما فقط به یک چیز توجه داریم و آن این است که تهدیدی از سوی غرب متوجه امنیت ما نشود».

به نظر دیپلمات ارشد روسیه، رویکرد اسرائیل برای گسترش عملیات نظامی خود در غزه و سمت‌دهی آن در راستای ایران، موضوعی ویران‌گر است.

لاوروف ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی از جمله هم‌پیمان اسرائیل، این موضوع را درک کنند.

لاوروف با اشاره به مواضع اعلام شده از سوی رهبری اسرائیل، تاکید کرد که در حال حاضر، خطر کشیده شدن جنگ به لبنان وجود دارد.

رویکرد فاجعه‌آمیز اسرائیل

به نقل از العربیه، وزیر خارجه روسیه در ادامه در ارتباط با تشدید تنش در مرز‌های لبنان اسرائیل، ابراز امیدواری کرد که جامعه بین‌المللی و مشخصا هم‌پیمانان اصلی اسرائیل، زیان فاجعه‌آمیز ناشی از این رویکرد اسرائیل را درک کنند.

جنگ جاری از هفتم اکتبر گذشته در غزه به مرز‌های این منطقه محدود نشده به طوری که نگرانی‌ها در خصوص شعله‌ور شدن جنگی گسترده درلبنان در پی تشدید درگیری مرزی اخیر میان گروه حزب‌الله و اسرائیل، افزایش یافته است.

تنش‌های روسیه و غرب از زمان آغاز تهاجم نظامی این کشور به خاک اوکراین در سال ۲۰۲۲ نه تنها کاهش نیافته بلکه با توجه نگرانی‌های کشور‌های غربی از ارتقاء مناسبات میان روسیه و کره شمالی در بازه اخیر، تشدید شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی