تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
آمده‌ایم مظلومیت و محرومیت‌ها را از بین ببریم

پزشکیان: نباید اجازه دهیم عده‌ای خاص قدرت را به دست بگیرند

مسعود پزشکیان، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سالن فجر کرمان با بیان اینکه آمده‌ایم مظلومیت و محرومیت‌ها را از بین ببریم، گفت: نباید اجازه دهیم عده‌ای خاص قدرت را به دست بگیرند.

کد خبر: ۱۶۷۶۳۵
۲۲:۳۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۳

پزشکیان

دیدارنیوز: نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مظلومیت و محرومیت‌ها را از بین می‌بریم، گفت: باید حق به حق‌دار برسد.

مسعود پزشکیان، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه سه شنبه در جمع حامیان خود در سالن فجر کرمان حضور یافت و با اشاره به ویژگی‌های کرمان و کرمانی‌ها گفت: سلام بر شهید باهنر، موحدی کرمانی و سلام بر شما عزیزان و بزرگواران که در این سالن حضور دارید؛ من یک جا این حرف را زدم، من یک فردی مثل شما هستم اگر زیاد از من تعریف کنید یک مرتبه توهم مرا برمی دارد و خیال می‌کنم که کسی شده ام، لطفاً زیاد تعریف نکنید.

وی افزود: اگر کاری از دست ما بر بیاید تلاش بر این خواهیم کرد که همراه با شما ایرانی سربلند بسازیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: من یکی از بندگان ضعیف خدا در خدمت شما و خدمتگزار شما هستم، با توکل به خدا با شما ایرانی سربلند و عزیز در منطقه و کشور خواهیم ساخت.

پزشکیان اظهار داشت: امروز در حقیقت روز ولایت و غدیر خم بود؛ نگاه، باور و اعتقاد من وصیت کبری است، مشکل ما این است که به آنچه حضرت علی (ع) و خدا در قرآن گفته عمل نمی‌کنیم، اگر عمل می‌کردیم این بلا‌ها بر سر این جامعه نمی‌آمد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: حضرت علی (ع) در وصیتش در همین قدم اول توصیه به تقوا می‌کند و می‌گوید دنبال دنیا راه نیفت، اگر دنیا دنبال تو راه بیفتد. از این دنیا چیزی از شما گرفتند تاسف نخور، بعد حضرت علی (ع) می‌گوید چه کسی می‌تواند حق بگوید و از حق مظلوم دفاع کند؟؛ چه کسی می‌تواند در مقابل ظالمان، زورگویان و توهین گران بایستد؟؛ آن کسی که وابسته به پست، مقام، قدرت و پول نباشد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: آن کسی می‌تواند از مردم دفاع کند و پشت مظلومان بایستد که طرفدار مظلوم باشد و پست و مقام فریبش ندهد.

این نامزد انتخابات توضیح داد: برای اینکه اگر منِ نوعی به عنوان نماینده بترسم که از حق مردم دفاع کنم، چون شاید فردا رد صلاحیت شوم، محافظه کار می‌شوم.

پزشکیان در ادامه بیان داشت: بزرگان شما برای کشور افتخار آفریدند اگر فعالیت‌های هاشمی رفسنجانی در دوره مسئولیتش نبود، ایران به اینجا نمی‌رسید. باید قدردان بزرگان باشیم.

وی افزود: ما قدر بزرگان را می‌دانیم، آمده‌ایم مظلومیت و محرومیت‌ها را از بین ببریم. باید حق به حق دار برسد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد:‌این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند کدام مسئولان بر منصب بنشینند.

پزشکیان ادامه داد:‌ ای مردم، ظالمانی که در جامعه خواستند به مردم ظلم کنند، این نماینده و مسئول است که باید فریاد بکشد و در مقابل ظالم بایستد.

وی افزود: آنچه که ما و شما (مردم) می‌توانیم در زندگی پیگیری کنیم مطالبه حق است و عدالت؛ حق مردم و آنچه در جامعه وجود دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: همه کسانی که اینجا (استان کرمان) زندگی می‌کنند و بزرگان شما برای کشور ما افتخار خلق آفریدند، کاری که هاشمی رفسنجانی در دوره مسئولیتش انجام داد، اگر نبود، ایران به اینجا نمی‌رسید.

پزشکیان تاکید کرد: باید قدر این بزرگان را دانست، نامردی است اگر آدم قدر خدمتگزاران خودش را نداند و فراموش کند یا کسانی که برای مملکت زحمت کشیده اند را نادیده بگیرد.

وی با بیان اینکه ما آماده ایم قدر بزرگانمان را بدانیم، اظهارداشت: مظلومیت و محرومیت‌های جامعه را باید از بین ببریم؛ ما باید کاری کنیم که حق به حق دار برسد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نباید اجازه دهیم عده‌ای خاص قدرت را به دست بگیرند و هرچه دلشان خواست انجام دهند، بعد از طرف مردم هم بگویند مردم اینطوری می‌گویند یا آنگونه هستند که آن‌ها می‌گویند.

پزشکیان بیان کرد: در گفتگو‌ها (مناظرات)، یکی از آقایان گفت - بازهم البته از این حرف‌ها می‌زنند- گفت که نمی‌گذارم شما رئیس جمهور شوید؛ همان موقع گفتم شما نه خدایید و نه مردم، این مردم هستند که تایید خواهند کرد چه کسی باید قدرت را به دست بگیرد.

وی با اشاره به اینکه این مردم هستند که تصمیم خواهند گرفت چه کسی جرات دارد در خیابان به دختران و زنان ما توهین و بی حرمتی کند، افزود: حضرت علی (ع) که امام ماست و مدعی هستیم شیعه او هستیم، می‌گوید دلیل اینکه یک حاکمیت یا مسئولی درست یا غلط است، این است که مردم پشت سر او چه می‌گویند، حاکمان و مسئولان خدمتگزاران مردم هستند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم اگر این‌ها (مسئولان) را قبول نکنند، حق نشستن در آنجا را ندارند، این حق مردم است که تصمیم بگیرند چه کسی باید بیاید چه کسی نباید بیاید. این‌ها تصور می‌کنند آنجا نشستند و باید برای مردم تصمیم بگیرند.

پزشکیان تاکید کرد: حضور و وجود شما و مشارکت شما به طور قطع مشت محکمی به دهان هم یاوه گویان خارجی خواهد بود که ایران ما را در تفرقه، تضاد و اختلاف می‌خواهند و نیز مشت بر کسانی است که با رفتارشان این مشکلات را در جامعه ایجاد کرده اند.

«سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمد باقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشور‌ها برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی