تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه:

اسرائیل عامدانه پناه‌گاه‌های آوارگان غزه را بمباران می‌کند

دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد رژیم صهیونیستی به صورت عامدانه پناه‌گاه‌های آوارگان را در نوار غزه هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را زیر پرچم سازمان ملل به شهادت می‌رساند.

کد خبر: ۱۶۷۶۲۸
۱۸:۱۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۳

اسرائیل عامدانه پناه‌گاه‌های آوارگان غزه را بمباران می‌کند
دیدارنیوز: دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد رژیم صهیونیستی به صورت عامدانه پناه‌گاه‌های آوارگان را در نوار غزه هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را زیر پرچم سازمان ملل به شهادت می‌رساند.

این نهاد حقوق بشری امروز سه شنبه گزارش کرد تشدید حملات رژیم صهیونیستی به پناه‌گاه‌های آوارگان و مناطق انسانی اعلام شده را مستند کرده است که می‌خواهد با این اقدام مردم غزه را وادار به کوچ کند و تمامی ملزومات اساسی زندگی را نابود کند.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرد نیرو‌های صهیونیستی بمباران اشخاص غیر نظامی شناس، کشتار جمعی، حمله به پناه‌گاه‌های وابسته به سازمان ملل و کشتار جمعی در داخل این پناه‌گاه‌ها را تشدید می‌کند.

این نهاد در ادامه اعلام کرد بررسی روش حملات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم با حملات مستمر به نوار غزه و پناه‌گاه‌ها در مدارس سازمان ملل، به دنبال ایجاد ناامنی در سراسر نوار غزه و محروم کردن فلسطینیان از سرپناه و یا حتی داشتن یک لحظه آرامش است.

این نهاد حقوق بشری گزارش کرد از صبح امروز ۴ حمله به پناه‌گاه‌ها و تخریب چندین منزل بر سر ساکنان خود را مستند کرده است که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی شده است.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه گزارش کرد در کنار بمباران پناه‌گاه‌ها، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته دستکم ۱۲ خانه را در مناطق مختلف غزه تخریب کرده است و بر اثر آن ده‌ها فلسطینی کشته و زخمی شده و زیر آوار مانده‌اند.

این نهاد اعلام کرد گسترش دامنه حمله به پناه‌گاه‌هایی که دارای پرچم سازمان ملل هستند و نیز حمله به منازلی که آوارگان را پناه داده، همگی بیانگر نادرستی ادعا‌های رژیم صهیونیستی است و این حملات ناقض اصول تمایز، ضرورت، تناسب و اتخاذ تدابیر احتیاطی است. تکرار حمله به ساختمان‌های سازمان ملل و کشتار آوارگان داخل آن، تخریب و سوزاندن این ساختمان‌ها، نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسانی است و جنایت جنگی محسوب می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه از همه کشور‌ها خواست مسوولیت بین‌المللی خود را بر عهده گرفته و تحریم‌های سازنده‌ای علیه رژیم صهیونیستی اعمال و تمامی حمایت‌ها، همکاری سیاسی، مالی و نظامی خود را با این رژیم متوقف کنند.

این نهاد حقوق بشری از دیوان کیفری بین‌المللی خواست درمورد تمامی جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه تحقیق کند و دامنه تحقیقات کیفری خود را گسترش دهد تا همه مقامات رژیم را هم شامل شود و برای آن‌ها حکم بازداشت صادر کند.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: رژیم اشغالگر ظرف ۲۴ ساعت گذشته مرتکب سه کشتار در غزه شد که ۳۲ شهید و ۱۳۹ مجروح برجای گذاشت. آمار شهدای غزه از هفت اکتبر به ۳۷ هزار و ۶۵۸ شهید و آمار مجروحان به ۸۲ هزار و ۲۳۷ زخمی رسید.

از سوی دیگر مدیرکل دفتر اطلاع رسانی دولت غزه به الجزیره گفت: کمک‌های بشردوستانه از حدود ۵۰ روز پیش وارد غزه نشده است. رژیم اشغالگر سیاست گرسنگی را برای تحقق دستاورد‌های سیاسی در پیش گرفته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی