تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
مصاحبه کردند و روبه‌روی دوربین دروغ گفتند

روحانی: درباره واردات واکسن کرونا دروغ می‌گویند/ گفتند واکسن نخرید، خودمان درست می‌کنیم!

حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران روز چهارشنبه گذشته (۳۰ خرداد) گفت که ادعای واردات واکسن کرونا پس از تولید و تزریق واکسن داخلی دروغ است.

کد خبر: ۱۶۷۵۷۰
۱۰:۲۰ - ۰۴ تير ۱۴۰۳

روحانی: درباره واردات واکسن کرونا دروغ می‌گویند

دیدارنیوز: حسن روحانی روز چهارشنبه گذشته (۳۰ خرداد) در دیدار جمعی از وزیران و معاونان رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت ادعای واردات واکسن کرونا پس از تولید و تزریق واکسن داخلی دروغ است. او همچنین خواستار مؤاخذه کسانی شد که به دروغ گفتند ۵۰ میلیون دوز واکسن داخلی تولید می‌شود و نباید واکسن خارجی خرید.

روحانی در این باره گفت:

* به دروغ می‌گویند در داخل واکسن تولید و تزریق کردیم بعد به ما واکسن دادند. واکسن داخلی اواخر خرداد ۱۴۰۰ مجوز تزریق گرفت. ما واکسن خارجی را در بهمن ۱۳۹۹ وارد و به کادر پزشکی تزریق کردیم.

* عده‌ای می‌گفتند اصلاً واکسن نخرید، ما خودمان واکسن درست می‌کنیم و مرداد یا شهریور به شما ۵۰ میلیون دوز واکسن می‌دهیم. مصاحبه کردند و روبه‌روی دوربین دروغ گفتند. ما که گول این حرف‌ها را نخوردیم.

* قبل از دی‌ماه ۱۳۹۹ مذاکره کردیم، با اسپوتنیک قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن بستیم. بیشتر از این تعداد با چین برای سینوفارم مذاکره کردیم و قرارداد بستیم. ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن از کواکس خریداری کردیم.

* هر موج کرونا همه ما را تحت فشار می‌گذاشت و آرام می‌شد تا موج بعدی که معمولاً بعد از ۶۰ روز شروع می‌شد. اواخر تیر و مرداد موج پنجم شروع شد که نه فقط در ایران که در تمام دنیا گرفتار شدند و حتی چین نتوانست واکسن‌هایی که تعهد کرده بود را به ما بدهد.

* ما بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن خریداری کردیم. گفتیم آن ۵۰ میلیون داخلی هم اگر تولید کردند می‌خریم.

* عده‌ای باید مؤاخذه شوند، روبه‌روی ملت جواب دهند که چرا دروغ گفتند و به ما توصیه کردند و اعلامیه دادند واکسن از خارج نخریم، ما که گوش نکردیم، به آنچه وظیفه ما بوده عمل کردیم و واکسن وارد کردیم.

مشروح کامل سخنان روحانی در این دیدار به زودی منتشر می‌شود.

منبع: دفتر حسن روحانی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی