تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
در وزارت صمت انجام شد

افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی با حضور مخبر

با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، ۲۶ طرح صنعتی و تولیدی زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۰ استان کشور به شکل رسمی افتتاح شد.

کد خبر: ۱۶۷۵۲۴
۱۱:۵۳ - ۰۳ تير ۱۴۰۳

افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی با حضور مخبر

دیدارنیوز: چند طرح صنعتی و تولیدی با حضور سرپرست ریاست جمهوری افتتاح شد.

به نقل از رسانه ریاست جمهوری، ۲۶ طرح بزرگ صنعتی و تولیدی زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۰ استان کشور و با اعتباری بالغ بر ۶۰ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان، با حضور سرپرست ریاست جمهوری به شکل رسمی افتتاح شد.

محمد مخبر صبح امروز یکشنبه در ادامه افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های دولت سیزدهم، با حضور در وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستور آغاز بهره‌برداری رسمی از ۲۶ طرح بزرگ صنعتی و تولیدی را در ۱۰ استان کشور، صادر کرد.

این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۶۰ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان اجرا شده‌اند و با بهره‌برداری از آن‌ها ۵ هزار و ۵۶۳ فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم با اجرای ۸۵۰ هزار میلیارد تومان برای رفع ناترازی در حوزه‌های آب و برق گام بلندی در زمینه تسهیل فعالیت‌های صنعتی برداشته است. همچنین با تلاش‌های صورت گرفته برای احیای واحد‌های تولیدی راکد، ۴ هزار و ۶۲۷ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی به مدار فعالیت و تولید بازگشته‌اند.

وزارت صمت با تعریف پروژه‌های پیشران صنعتی از جمله در زمینه‌های تولید خودرو برقی، ساخت موتور هواپیما و نظایر آن و توجه ویژه به صنایع دانش‌بنیان و اقتصاد دریامحور توانسته میانگین رشد فصلی صنعت را از منفی ۱.۲۶ درصد در دولت دوازدهم به مثبت ۴.۳۷ درصد برساند. همچنین با برنامه‌ریزی دولت سیزدهم برای جداسازی برق صنعت از برق خانگی، در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۱۴۴ مگاوات ظرفیت تولید برق توسط بخش صنایع ایجاد شده است.

بر اساس این گزارش عملکرد وزارت صمت در بخش صدور مجوز‌های صادره در بخش بهره‌برداری صنعتی ۱۳.۷، اکتشاف ۱۰.۳ و کارت بازرگانی ۶۷ رشد داشته است. همچنین در سه ساله دولت سیزدهم نسبت به سه ساله اول دولت دوازدهم تولید کامیون و کشنده ۲۹۹ درصد، کمباین ۱۵۸ درصد، تراکتور ۵۷ درصد، اتوبوس و مینی‌بوس ۶۸ درصد، شمش آلومینیوم ۷۴ درصد و انواع سواری ۲۵ درصد رشد داشته است.

در دولت مردمی با تلاش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت حقوق دولتی معادن از ۱۹ همت در سال ۱۴۰۰ به ۵۵ درصد در سال ۱۴۰۳ خواهد رسید. بر همین اساس وزارت صمت در سال ۱۴۰۱، ۴۳۴ معدن و در سال ۱۴۰۲، ۴۹۳ معدن خفته را احیا کرده است. همچنین متوسط رشد حجم تجارت که در دولت دوازدهم منفی ۹ درصد بوده با تلاش‌ها و دیپلماسی فعال دولت سیزدهم به خصوص با کشور‌های منطقه، به مثبت ۷ درصد رسیده است.

در همین راستا در دولت سیزدهم، رشد واردات کالا‌های واسطه‌ای ۱۲.۶ درصد، رشد واردات کالا‌های سرمایه‌ای ۱۳ درصد و رشد واردات کالا‌های مصرفی ۵ درصد بوده و در برابر ارزش کالا‌های صادراتی صنعتی رشد ۱۰ درصدی و کالا‌های صادراتی بخش معدن و صنایع معدنی رشد ۱۱ درصدی داشته است.

بر اساس گزارش ارائه شده وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان شش ماهه اول سال ۱۴۰۳، ۱۲۵ طرح قابل افتتاح دارد که مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۲۳۸ هزار میلیارد تومان بوده و ۳۰ هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی