تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
نظر‌سنجی‌‌ها در فرانسه نشان داد

حزب مارین لوپن در اکثریت مطلق

بر اساس نظرسنجی‌های منتشر شده از انتخابات پارلمانی فرانسه، حزب راست‌گرای افراطی «اجتماع ملی» مارین لوپن در این انتخابات پیشتاز است.

کد خبر: ۱۶۷۴۹۸
۲۰:۵۴ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

حزب مارین لوپن در اکثریت مطلق

دیدارنیوز: طبق نظرسنجی‌های منتشر شده از انتخابات پارلمانی فرانسه، حزب راست‌گرای افراطی "اجتماع ملی" مارین لوپن در این انتخابات پیشتاز است و از احزاب "جبهه مردمی" چپ‌گرا و نیز حزب امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری کنونی فرانسه جلوتر است.

به نقل از دویچه‌وله، انتخابات پارلمان اروپا در حالی در روز یکشنبه ۲۰ خرداد به پایان رسید که نتایج آن به طور کلی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به سوی احزاب راست‌گرا متمایل بود.

در فرانسه نیز پیروزی احزاب عمدتا راست‌گرا در انتخابات اروپا سبب شد که امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری این کشور در شامگاه یکشنبه پارلمان ملی نمایندگان را منحل و خبر برگزاری انتخابات جدید را اعلام کند.

با این حال گفته می‌شود به رغم موفقیت احزاب راستگرا و پوپولیست در انتخابات پارلمان اروپا، احزاب محافظه‌کار و راست میانه‌رو بزرگ‌ترین فراکسیون را در پارلمان اروپا در دست دارند و شمار کرسی‌های خود را از ۱۷۶ به ۱۸۴ کرسی افزایش داده‌اند.

اما فراتر از این به نظر کارشناسان، فرانسه در پی اعلام نتایج انتخابات، پارلمان اروپا دستخوش زلزله‌ای سیاسی شده است. در این انتخابات حزب راستگرای پوپولیستی "اجتماع ملی" که رهبری آن را ماری لوپن بر عهده دارد، با کسب ۳۲ درصد آرا قدرتمندترین حزب شد. این درحالی است که حزب "رنسانس"، حزب امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه تنها ۱۶ درصد آراء را به دست آورد.

گزارش رویترز بر مبنای نظرسنجی "آی‌اف‌اوپی" که به سفارش شبکه تلویزیونی تی‌اف‌۱ و روزنامه فیگارو انجام شده حاکی از آن است که حزب اجتماع ملی ۳۴ درصد، جبهه مردمی ۲۹ درصد، و نیز ائتلاف مکرون ۲۲ درصد از آراء را به خود اختصاص خواهند داد.

همچنین بر مبنای نظرسنجی "هریس اینتراکتیو" که به سفارش رادیو آرتی‌ال و مجله شالانژ انجام شده، اجتماع ملی ۳۳ درصد، جبهه مردمی ۲۶ درصد، و بلوک مکرون ۲۱ درصد رای خواهند آورد.

از دیگرسو نظرسنجی "آپینیون‌وی" به سفارش تلویزیون سی‌نیوز، رادیو اروپا ۱ و نیز روزنامه ژرونال دومناش نیز از آن حکایت دارند که اجتماع ملی ۳۵ درصد، جبهه مردمی ۲۷ درصد، و ائتلاف مکرون ۲۰ درصد از آراء را از آن خود خواهند کرد.

رویترز گزارش می‌دهد که این پیش‌بینی‌ها تقریبی به شمار می‌روند، اما به نظر می‌رسد که بر اساس آن‌ها اتحاد ملی بین ۲۳۵ تا ۲۸۰ کرسی پارلمان را از آن خود کند که از ۲۸۹ کرسی مورد نیاز برای به دست آوردن اکثریت مطلق کمتر است، اما در عین حال این حزب را به بزرگترین گروه پارلمانی تبدیل می‌کند.

فراتر از این پیش‌بینی‌ها، آن چه که در نظرسنجی‌ها مشترک است این است که حزب مکرون در شرایط نامساعدی به سر می‌برد، اما با این حال با توجه به احتمالات گوناگون در دور دوم انتخابات در ۷ ژوئیه باید این نظرسنجی‌ها را با احتیاط تعبیر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی