تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
احکام عجیب و غریب و سنگین در روسیه

۱۲ سال زندان به دلیل رهاکردن بادکنک در آسمان!

دادگاه نظامی روسیه، روز جمعه یک زن اوکراینی را به دلیل رها کردن بادکنک‌های آبی و سفید بر فراز مسکو که رنگ‌های مخالفت با حمله اوکراین است به ۱۲ سال زندان محکوم کرد.

کد خبر: ۱۶۷۴۸۹
۱۷:۵۵ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

۱۲ سال زندان به دلیل رهاکردن بادکنک در آسمان!

دیدارنیوز: یک زن اوکراینی به اتهام رها کردن بادکنک‌های رنگی در آسمان مسکو به ۱۲ سال زندان محکوم شد!

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، کریستینا لیوباشنکو، شهروند اوکراینی، ۳۵ ساله، به اتهام «مشارکت در یک گروه تروریستی و انتشار اطلاعات جعلی درباره نیرو‌های مسلح روسیه» مجرم شناخته شد.

دادستان‌ها گفتند که او به دستور یک گروه ضد کرملین به نام «لژیون آزادی روسیه» که فعالیت آن در این کشور ممنوع است عمل کرده است. این لژیون متشکل از روس‌هایی است که در کنار کی‌یف مخالف حمله نظامی مسکو علیه اوکراین هستند. آن‌ها تاکنون چندین حمله مسلحانه به روسیه نیز انجام داده‌اند.

دادستانی گفت که لیوباشنکو بادکنک‌ها را در آسمان پایتخت روسیه رها کرده و چند بلندگو در پنجره یک ساختمان مسکونی نصب کرد که «اطلاعات جعلی» را در مورد حمله مسکو به اوکراین پخش می‌کرد.

سایت خبری مستقل «روسیه مدیازونا» به نقل از وکیل لیوباشنکو گفت که او در سال ۲۰۲۲ در آغاز حمله نظامی تمام عیار روسیه علیه کشورش از اوکراین به سوئیس گریخت و در آنجا وضعیت پناهندگی به او داده شد. وکیل خانم لیوباشنکو در ادامه گفته است که موکلش در سوئیس با مادر بیمار، پدربزرگ پیر و دو دخترش زندگی می‌کرده که با مشکلات مالی مواجه می‌شود.

بر اساس این گزارش لیوباشنکو در سوئیس با مردی ملاقات کرده که خود را یک پناهنده اوکراینی معرفی کرده است. این مرد به لیوباشنکو پول قرض داده و از او خواسته که به روسیه برود. این مرد ابتدا از او خواسته بوده که در مسکو بادکنک‌های زرد و آبی به رنگ پرچم اوکراین رها کند. به گفته وکیل لیوباشنکو این زن ابتدا از نصب بلندگو‌ها خودداری کرده بود، اما مرد تهددیش کرده اگر چنین نکند حضانت دخترانش را از دست خواهد داد.

با این حال دادگاه ادعا‌های این زن را نپذیرفته و او را در این پرونده مقصر دانسته است. از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین، مسکو به طور گسترده‌ای مخالفان را سرکوب و برای افرادی که در داخل کشور اقداماتی علیه حمله نظامی به اوکراین انجام داده‌اند احکام سنگین صادر کرده‌اند.

روسیه همچنین هرگونه همدردی علنی با اوکراین را ممنوع کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی