تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

جلیلی در دانشگاه شریف چه گفت؟/ توضیح درباره جنجال اف‌ای‌تی‌اف!

سعید جلیلی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در دانشگاه شریف گفت: کشور ما پیشتاز مبارزه با تروریسم است. این مسائل از ضرورت‌هایی بود که در FATF مطرح شد. در بحث FATF که پورمحمدی در مناظره بیان کرد، اصل ماجرا بر سر مبارزه با پولشویی بود. ما ۳۹ بند آن را اجرا کرده بودیم و دوستان به جای طلبکاری، می‌خواستند بدهکار شوند که ما زیر بار نرفتیم. به پورمحمدی گفتم شما که می‌گویید این قانون اینطور باید اجرا شود، چرا خودتان آن را اجرا نمی‌کنید؟

کد خبر: ۱۶۷۴۸۲
۱۷:۱۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

جلیلی در دانشگاه شریف چه گفت؟

دیدارنیوز: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت، گفت: وقتی همه در مورد برجام سوت می‌زدند این ما بودیم که ۶ جلسه آن را نقد کردیم!

سعید جلیلی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف، اظهار کرد: در دولت من هر دانشگاه یک دولت سایه خواهد بود؛ چرا که دانشگاه محلی برای مشکل گشایی مسائل کشور است و اگر می‌گوییم که یک جهان فرصت یک ایران جهش، موتورش باید در دانشگاه باشد.

وی با بیان اینکه اولین خواهش من از دانشجویان این است که بررسی کنند چگونه می‌توان وضعیت کشور را به یک وضعیت مطلوب رساند، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دولت قوی داشته باشیم صرفا نباید دنبال برگزاری جلسه و بودجه بود. دولت اگر می‌خواهد جهش در کشور صورت بگیرد باید از توانمندی‌های آحاد مردم استفاده کند. اولین اقدام شناسایی نخبگان دانشگاهی است. مثلاً وقتی می‌خواهیم کسری بودجه را برطرف کنیم، ارزآوری و ایجاد اشتغال داشته باشیم باید از ظرفیت بزرگ دانشگاهی استفاده کرد. باید از این ظرفیت ارزشمند اساتید دانشگاهی که ۳۰ سال در دانشگاه شریف مشغول بوده اند، در جهت رفع مشکل اقتصادی استفاده کرد و این نیازمند برنامه ریزی است.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: اگر در دولت باشم این موضوع را دنبال می‌کنم که هر دانشگاه یک دولت سایه باشد. دانشگاه محل بررسی دقیق و علمی پدیده‌ها است و باید با آنچه در کشور می‌گذرد، ارتباط داشته باشد. موتور محرکه این جهان فرصت که لازمه آن یک ایران جهش است، باید دانشگاه باشد و این برنامه‌ریزی می‌خواهد.

وی تاکید کرد: صد‌ها ظرفیت دانشجویی و علمی آمادگی دارند تا به شکوفایی کشور در ذیل یک جهان فرصتی که وجود دارد، نقش آفرینی کنند. امروز این دولت است که به کمک دانشجویان و اساتید نیاز دارد.

جلیلی خاطرنشان کرد: اگر نامزد‌های ریاست‌جمهوری قول‌هایی می‌دهند باید در چارچوب وظایف و اختیاراتی باشد که می‌توانند انجام دهند. بنده خودم مذاکره کننده هسته‌ای بودم، اما در جهت دفاع از حقوق ملت صحبت می‌کردیم نه اینکه آن را از بین ببریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت که در آخر در بسیاری از سانتریفیوژ‌ها بتن بریزیم و در مقابل تمام خواسته‌های طرف مقابل گردن خم کنیم؛ در آخر هم دلار ۱۰ برابری را تحویل دولت بعدی دهیم. وقتی همه در مورد برجام سوت می‌زدند این ما بودیم که ۶ جلسه آن را نقد کردیم.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در اقتصاد کشور، گفت: کشور ما پیشتاز مبارزه با تروریسم است. این مسائل از ضرورت‌هایی بود که در FATF مطرح شد. در بحث FATF که پورمحمدی در مناظره بیان کرد، اصل ماجرا بر سر مبارزه با پولشویی بود. ما ۳۹ بند آن را اجرا کرده بودیم و دوستان به جای طلبکاری، می‌خواستند بدهکار شوند که ما زیر بار نرفتیم. به پورمحمدی گفتم شما که می‌گویید این قانون اینطور باید اجرا شود، چرا خودتان آن را اجرا نمی‌کنید؟

مطلب مرتبط:

منافع ملی؛ قربانی گروکشی‌های جناحی/«ایران هرگز جلیلی را نخواهد بخشید»

پورمحمدی: سال ۹۵ اف‌ای‌تی‌اف مطرح شد/ جلیلی گفت تو مسوول باشی قبول داریم، نه آقایان!

جلیلی افزود: نقاط ضعف با صرف بیان ضعف‌ها حل نمی‌شود، باید نقاط قدرت و فرصت‌ها را هم دید، امروز یک جهان فرصت در پیش روی ماست، نباید به عقب برگردیم و مثل آقایان معطل این و آن بمانیم. اجازه ندهیم واقعیت‌ها را ناقص و تحریف شده نشان دهند. ضعف با ضعف برطرف نمی‌شود و با نقاط قوت برطرف می‌شود. ان‌ها می‌خواهند نقاط قوت را بپوشانند و کار مهم دانشگاه این است در کنار نقاط ضعف، قوت‌ها را ببیند.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برخی می‌گفتند تحریم‌ها جدی است و ما دیگر نمی‌توانیم روزانه بیشتر از ۳۰۰ هزار بشکه نفت بفروشیم، گفت: ما راهکار‌های مختلفی در دوره دولت قبل از شهید رئیسی ارائه دادیم که استقبال نکردند. در گذشته دولتمردان اعلام می‌کردند که با تحریم نمی‌توانیم کار تولیدی انجام دهیم، اما دیدید در دولت شهید رئیسی تولید نفت به چه میزانی رسید. اینکه می‌گوییم یک جهان فرصت یک شعار نیست بلکه تمام ظرفیت‌های کشور در دولت سایه شناسایی شده و یک فرصت کم نظیر تمدنی و تاریخی برای کشور است آیا می‌خواهیم معطل فلان کشور شویم یا با تلاش و کوشش و استفاده از ظرفیت‌های داخلی به موفقیت برسیم؟ وقتی صحبت از رشد ۸ درصد می‌کنیم، دوستان سریعا می‌گویند ما فلان قدر سرمایه می‌خواهیم، درست است، ولی نکته مهم‌تر، مدیریت درست و نیروی انسانی کارآمد است.

جلیلی تاکید کرد: آن چیزی که در برجام نوشته شده است با آن چیزی که تبلیغ می‌شود متفاوت است. من در جلسات مجلس و شورای عالی امنیت به دوستان گفتم این چیزی که اینجا نوشته شده، شما‌ها که زبان‌تان خوب است، بگویید این کجاست؟ این همچین معنایی ندارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی