تیتر امروز

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه های خود میزبان یکی از چهره های جنجالی دوران انتخابات ریاست جمهوری بود. محمد فاضلی در این گفت و گو حرف هایی تازه زد که می توانید ببینید و بخوانید.
عضو شورای شهر از آلودگی هوا و ترافیک گفت

دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده

در حالی که علیرضا زاکانی، شهردار تهران با کلی وعده‌های عجیب و قشنگ و رایگان کردن انواع و اقسام مسایل وارد رقابت انتخاباتی شده و خبری از حل ترافیک و آلودگی هوای پایتخت در دوران مدیریت او نیست و باید دل خوش به وزش باد بود، ناصر امانی، عضو شورای شهر گفته حل آلودگی هوا و ترافیک، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

کد خبر: ۱۶۷۴۵۲
۰۸:۱۶ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

حل آلودگی هوا و ترافیک؛ دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده

دیدارنیوز: عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

ناصر امانی، با اشاره به نقش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو ضمن گرامیداشت نام و یاد رئیس جمهور شهید، گفت: حتما مشارکت مردمی در این دوره انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که حادثه غیرقابل پیش بینی شهادت رئیس جمهور اتفاق افتاده، بگونه‌ای که بعد از دهه ۶۰ این بار دوم است که به علت شهادت رییس جمهور مجبور هستیم انتخابات ریاست جمهوری را در فرصت کوتاهی برگزار کنیم و با توجه به اینکه مجلس نیز به تازگی کار خود را آغاز کرده، به همین دلیل حضور مردم در انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی می‌تواند موجب قدرت، قوت و تأمین کننده منافع ملی باشد، اظهار کرد: لذا از همه هموطنان به ویژه مردم شهر تهران درخواست دارم که حضور گسترده‌ای در روز هشتم تیرماه در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

عضو شورای شهر تهران گفت: انتظار ما از ریاست جمهور آینده اولویت دادن به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است که حتما باید در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت باشد، بگونه‌ای که با برنامه‌های کوتاه مدت مردم به سرعت تغییرات اقتصادی را متوجه شوند و کمی از بار تورم و گرانی که بر دوش مردم است؛ کاسته شود و با طرح‌های دراز مدت نیز با برنامه‌های تحقق پذیر، گرانی را مهار کند که باید برای حل این مشکلات برنامه مشخص و قابل اجرا داشته باشد.

امانی با بیان اینکه مردم از وعده‌های تکراری که بعدا یا فراموش شده یا اجرا نشده و یا ناقص اجرا شدند واقعا خسته شدند و باید به مردم قول‌های قابل اجرا بدهند، تأکید کرد: ما با جوانان تحصیل کرده بیکار مواجه هستیم که این افراد در آستانه ازدواج هستند، اما کار عملی برای آنها، آنطور که باید انجام نشده و یا بازنشستگان، فرهنگیان و... را در جامعه داریم که برای حل مشکلاتشان در انتظار اقدام عملی هستند.

وی ادامه داد: به نظر من اولین اولویت رئیس جمهور آینده باید حل مسائل و مشکلات اقتصادی باشد و بعد از آن گشایش در سیاست خارجی باید در دستور کار قرار گیرد.

عضو شورای شهر تهران در مورد اولویت‌های رئیس جمهور آینده در شهر تهران نیز با بیان اینکه ما انتظار ویژه‌تری از رئیس جمهور برای بهبود کیفیت زندگی در تهران داریم، چرا که تهران ویترین کشور است، افزود: شهر تهران از مشکلات متعددی رنج می‌برد؛ اما دو مشکل عمده آلودگی هوا و ترافیک را دارد که اگر حل شود گام بزرگ برداشته می‌شود و باید رئیس جمهور آینده به مدیریت شهری برای حل این دو مشکل کمک کند و مدیران شهری به تنهایی قادر به حل این دو مشکل نیستند.

امانی با اشاره به لزوم اجرای قانون هوای پاک با تأکید بر اینکه در قانون هوای پاک حدود ۱۹ سازمان دخیل هستند که عمدتا دولتی هستند، یادآور شد: در گذشته اراده‌ای برای اجرای این قانون وجود نداشته و از رئیس جمهور آینده می‌خواهم که با اقتدار و یک برنامه بلندمدت این قانون را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه دغدغه بعدی مردم تهران، حل مشکل ترافیک است، گفت: این در حالی است که مشکل ترافیک جز با توسعه حمل و نقل امکان و تأمین منابع توسعه حمل و نقل عمومی جز و همراهی دولت امکان پذیر نیست و دولت می‌بایست در این زمینه نیز کمک کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی