تیتر امروز

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.

چراغ سبز آمریکا به اوکراین برای حمله به اهدافی در روسیه

«پنتاگون» به ارتش اوکراین اجازه داده است تا در چارچوب دفاع از خود، از موشک‌های دوربرد ارسالی از آمریکا برای حمله به اهدافی در عمق خاک روسیه استفاده کند.

کد خبر: ۱۶۷۴۴۸
۲۳:۳۰ - ۰۱ تير ۱۴۰۳

چراغ سبز آمریکا به اوکراین برای حمله به اهدافی در روسیه

دیدارنیوز: وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد به ارتش اوکراین اجازه داده است تا در چارچوب دفاع از خود، از موشک‌های دوربرد ارسالی از ایالات متحده برای حمله به اهدافی در عمق خاک روسیه و فراتر از خطوط مقدم در نزدیکی خارکیف، استفاده کند.

به نقل از العربیه، پت رایدر، سخنگوی پنتاگون، توضیح داد: «روسیه از داخل مرز‌های خود به اهداف اوکراینی شلیک می‌کند و منطقه خود را منطقه‌ای امن فرض می‌کند.»

رایدر، روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد به خبرنگاران گفت: «در حالی که شاهدیم نیرو‌های روسیه به چنین عملیات فرامرزی دست می‌زنند، به صراحت توضیح داده‌ایم که اوکراین می‌تواند و حق دارد در دفاع از خود با شلیک به چنین حملاتی پاسخ دهد.»

در همین راستا و در حالی که واشینگتن به دنبال مقابله با حملات فزاینده روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین است، کاخ سفید اعلام کرد که تحویل موشک‌های رهگیر پدافند هوایی به اوکراین را با برنامه‌ریزی مجدد جدول زمانبندی محموله‌های ارسالی به دیگر کشور‌های متحد، تسریع خواهد کرد.

شایان ذکر است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اخیرا محدودیت‌هایی که در ابتدا در مورد نحوه استفاده اوکراین از مهمات و جنگ‌افزار‌های ارسال شده از سوی ایالات متحده اعمال شده بود را کاهش داد تا به ارتش این کشور گزینه دیگری برای دفاع بهتر از شهر خارکیف در برابر حملات موشکی روسی ارائه دهد.

از زمان آغاز تهاجم روسیه در سال ۲۰۲۲، ایالات متحده سیاستی را حفظ کرده است که به دلیل نگرانی از تشدید جنگ، به اوکراین اجازه نمی‌داد تا از سلاح‌هایی که در اختیارش قرار داده شده برای حمله به اهدافی در داخل روسیه استفاده کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی