تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
دیدار سپرست وزارت خارجه ایران با وزیر خارجه بلاروس

باقری: آمریکا می‌خواهد کشور‌های مستقل را مجازات کند

علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دیدار با سرگئی آلینیک، وزیر خارجه بلاروس در حاشیه نشست وزرای امور خارجه بریکس در شهر نیژنی نووگورود روسیه گفت: آمریکا به صورت ناعادلانه قصد دارد با تحریم‌ها کشور‌های مستقل را مجازات کند.

کد خبر: ۱۶۶۹۰۳
۰۹:۴۶ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

علی باقری:

دیدارنیوز: علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌های خود در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشور‌های عضو بریکس، با سرگئی آلینیک وزیر امور خارجه بلاروس دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه اظهار داشت: آنچه باعث نزدیکی دو کشور می‌شود، باور به استقلال و رهایی از سلطه بیگانگان و مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا است و به همین دلیل یکجانبه گرایی آمریکا به صورت ناعادلانه با تحریم‌ها قصد دارد کشور‌های مستقل را مجازات کند و دو کشور هدف مشترکی در صیانت از حاکمیت و استقلال خود دارند و باور به استقلال و هدف مشترک برای صیانت از استقلال تعاملات ما را مستحکم، پایدار و راهبردی می‌نماید.

باقری تاکید کرد: جمهوری اسلامی در هر سازوکاری که بتواند چندجانبه گرایی را در عرصه جهانی تقویت نماید، حمایت می‌کند.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از این دیدار تاکید کرد: کشور‌های مستقل باید برای توقف جنایات صهیونیستی در غزه فعالانه عمل کنند و کمک به مردم غزه یک وطیفه انسانی است و نباید در حمایت از مردم فلسطین تردیدی به خود راه بدهیم و سکوت در برابر جنایات صهیونیست‌ها به معنی تایید ترویج تنش و ناامنی در جهان است و باید تلاش کنیم این جنایات هر چه زودتر متوقف شود و جنایتکاران به دست عدالت سپرده شوند.

سرگئی آلینیک وزیر خارجه بلاروس نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از دومین دیدارش با سرپرست وزارت امور خارجه بعد از دیدار نخست در مراسم ادای احترام به شهدای پرواز اردیبهشت در تهران گفت: من شخصا افتخار آشنایی و همکاری با دکتر امیرعبداللهیان داشتم و آخرین بار هم در نشست بریکس خدمت رئیس جمهور و وزیر خارجه شما بودم و این ضایعه اندوهبار را بار دیگر به دولت و مردم ایران تسلیت می‌گویم.

وی همچنین با اشاره به امضای اسناد متعدد همکاری و همچنین آغاز طرح‌های مشترک بین دو کشور تاکید کرد: ما فعالانه برای تحقق و اجرای این توافقات و طرح‌ها تلاش می‌کنیم.

سرگئی آلینیک افزود: روابط ما همواره بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک بوده است و در سطوح دوجانبه و همکاری در مجامع بین المللی و حمایت متقابل در سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها مثل شانگ‌های و بریکس برای شکل گیری جهان چند قطبی و تقویت چندجانبه گرایی همکاری می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی