تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
نماینده مردم ارومیه در مجلس مطرح کرد

ما نباید ملت خود را از دست بدهیم

سلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه اولویت‌های مجلس دوازدهم باید در امتداد مجلس قبل باشد، گفت: ما نباید ملت خود را از دست بدهیم، توجه به مردم و معیشت جوانان بسیار مهم است؛ نرخ‌گذاری و عرضه ۱۱ قلم کالای اساسی شده حرکت بسیار خوبی است؛ اما همچنان مبلغ آن برای بسیاری از مردم بالا است.

کد خبر: ۱۶۶۷۱۶
۰۹:۴۰ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

اولویت‌های مجلس دوازدهم باید در امتداد مجلس قبل باشد

دیدارنیوز: منتخب مردم ارومیه در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اولویت‌های مجلس دوازدهم باید در امتداد مجلس یازدهم باشد.

سید سلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رسانه خانه ملت با اشاره به اینکه اولویت‌های مجلس دوازدهم باید در امتداد مجلس یازدهم باشد؛ پیگیری اجرای قانون همسان‌سازی بازنشستگان و طرح ساماندهی کارکنان دولت را از جمله این اولویت‌ها برشمرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس جدید باید یک برنامه و فعالیت جدی درمورد بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی و خارج کردن پشت نوبتی‌ها انجام شود. همچنین جهش تولید مسکن و کاهش اجاره‌بها از دیگر موارد مهمی است که باید در مجلس دوازدهم و در امتداد مجلس یازدهم پیگیری شود.

ذاکر همچنین تصویب و نظارت بر اجرای طرح‌ها و لوایحی درخصوص اشتغال و ازدواج جوانان، تسهیل شرایط فرزندآوری و پرداخت تسهیلات، وام، زمین، خودرو به این خانواده‌ها را از اولویت‌های مجلس دوازدهم خواند و گفت: توجه به دانش‌بنیان‌ها، معادن و محیط زیست؛ از جمله تالاب‌ها و دریاچه‌ها و در درجه اول دریاچه ارومیه از دیگر موارد مهم مورد توجه این مجلس باید باشد.

وی توسعه استخراج، نفت و گاز و توجه به سایت‌های زباله در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها که سلامت مردم را در معرض خطر قرار داده و تبدیل آن‌ها به انرژی را از دیگر مسائل مهمی خواند که باید در مجلس دوازدهم دنبال شود و افزود: در بحث مهم کشاورزی هم باید بتوانیم قوانینی که درخصوص صادرات محصولات کشاورزی، الگوی کشت و ساماندهی چاه‌های مجاز و غیرمجاز و... نیاز دارد را در مجلس پیگیری و تصویب کنیم.

منتخب مردم ارومیه در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به نوآوری‌هایی که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید داشته و دارند و بتواند مشکلات مردم را برطرف کند؛ از جمله توجه به منابع کالا‌های اساسی برای سفره مردم و تامین دارو به عنوان یکی از اقلام مهم و مورد نیاز مردم باید از اولویت‌های مجلس دوازدهم باشد و بر آن نظارت جدی شود.

به گفته ذاکر تعیین مبلغ و هزینه کالا‌های اساسی به تناسب یارانه و تورم برای مجلس بسیار مهم است و باید روی آن تمرکز و کار بیشتری انجام شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما نباید ملت خود را از دست بدهیم، تاکید کرد: توجه به مردم و معیشت جوانان بسیار مهم است؛ نرخ‌گذاری و عرضه ۱۱ قلم کالای اساسی شده حرکت بسیار خوبی است؛ اما همچنان مبلغ آن برای بسیاری از مردم بالا است. به نظر من باید در حد وسع دولت توجه ویژه‌ای به این موضوع شود تا رضایت مردم در این خصوص تأمین شود و بیش از این شرمنده مردم نشویم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی