تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها (بروز رسانی می‌شود)

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ موافقان و مخالفان انتخابات ریاست جمهوری

مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق

در ادامه برنامه‌های انتخاباتی دیدارنیوز این بار با یک مناظره جذاب بین احمد بخارایی جامعه شناس به عنوان مخالف و جهانبخش محبی‌نیا نماینده ادوار مجلس به عنوان موافق انتخابات، مهمان نگاه‌های گرم...
مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶

شب تاریخی «طارمی»

مهدی طارمی در شرایطی برابر هنگ‌کنگ ۳ گل زد که پیش از این مقابل سوریه، افغانستان و قرقیزستان هم در یک بازی ۳ گل زده بود و برای چهارمین‌بار موفق به‌ثبت هت‌تریک برای تیم ملی شد و در تاریخ تیم ملی تنها علی دایی آماری بهتر از طارمی دارد.

کد خبر: ۱۶۶۶۹۲
۰۹:۱۹ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

شب تاریخی «طارمی»

دیدارنیوز: مهدی طارمی با هت‌تریک و گل کردن ۲ پنالتی برابر هنگ‌کنگ و ثبت یک پاس گل، آماری کم‌نظیر به نام خود کرد.

نهمین تقابل ایران با هنگ‌کنگ، پرگل‌ترین آن بود. در این بازی مهدی طارمی با ۳ گل همه نظر‌ها را به سوی خود جلب کرد. طارمی با این ۳ گل، آمار گل زده خود را در تیم ملی به ۵۰ گل رساند و در کنار کریم باقری، سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی شد و فقط سردار آزمون و علی دایی گل زده بیشتری از مهاجم بوشهری در تیم ملی دارند.

چهارمین هت‌تریک طارمی برابر هنگ‌کنگ

مهدی طارمی در شرایطی برابر هنگ‌کنگ ۳ گل زد که پیش از این مقابل سوریه، افغانستان و قرقیزستان هم در یک بازی ۳ گل زده بود و برای چهارمین‌بار موفق به‌ثبت هت‌تریک برای تیم ملی شد و در تاریخ تیم ملی تنها علی دایی آماری بهتر از طارمی دارد. آقای گل تاریخ تیم ملی ۸ بار موفق به زدن حداقل ۳ گل در یک بازی شده بود. طارمی با این هت‌تریک، علی کریمی و کریم باقری که هر کدام ۳ بار برای تیم ملی هت‌تریک کرده بودند را پشت سر گذاشت.

طارمی، آقای پنالتی

طارمی در همان ابتدای دوران بازیگری به مهارت در کسب پنالتی و ناکامی در گل کردن آن شهره شد. مهدی طارمی از مهارت پنالتی گرفتن خود در تیم ملی هم بهره می‌برد و حالا با کسب ۸ پنالتی، پنالتی‌گیرترین بازیکن تاریخ تیم ملی است، ولی این بازیکن برخلاف زمان بازی در فوتبال باشگاهی ایران، در تیم ملی، پنالتی‌زن بسیار متبحری نشان داده است.

رکورددار بیشترین گل زده از روی نقطه پنالتی در تیم ملی، علی دایی است که ۱۷ گل از ۱۰۹ گل ملی خود را از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رسانده است. مهدی طارمی با گل کردن ۲ پنالتی در جدال با هنگ‌کنگ، در کنار جواد نکونام دیگر پنالتی‌زن برجسته تاریخ تیم ملی قرار گرفت که ۸ گل از روی نقطه پنالتی دارد. کریم باقری با گل کردن ۷ پنالتی پس از این ۳ بازیکن جای گرفته است.

آماری که کارنامه طارمی را منحصر به‌فرد می‌کند، نرخ تبدیل ۱۰۰ درصدی پنالتی‌های طارمی است و تمام پنالتی‌های این بازیکن در تیم ملی گل شده است و علی دایی، جواد نکونام و کریم باقری هر کدام سابقه از دست دادن یک یا ۲ پنالتی را دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی