تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
زاخارووا اعلام کرد

روسیه با استعمار نو دیجیتال مبارزه می‌کند

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه که کشورش درگیر جنگ ویرانگر با اوکراین و کشورهای غربی است، می‌گوید که مسکو با استعمار نو دیجیتال مبارزه می‌کند.

کد خبر: ۱۶۶۶۸۱
۱۹:۱۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

روسیه با استعمار نو دیجیتال مبارزه می‌کند

دیدارنیوز: «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت هوش مصنوعی‌های غربی، اغلب به انتشار اطلاعات جانب‌دارانه می‌پردازند.

زاخارووا در پیامی ویدیویی که در روز چهارشنبه منتشر کرده عنوان کرد تغییر در چشم‌انداز ژئوپلیتیکی از یک جهان تک‌قطبی به چندقطبی با انقلاب در فناوری همزمان شده است.

وی اظهار داشت که رونق هوش مصنوعی تأثیر عمیقی بر روی بشریت در همه عرصه‌ها ازجمله خط مشی‌های سیاسی بین‌المللی داشته است چراکه می‌تواند «ادراک واقعیت» را تغییر دهد.

زاخارووا با تاکید بر اینکه روسیه باید توانمندی هوش مصنوعی ملی خود را داشته باشد، گفت: مدل‌هایی که بر اساس داده‌های خام غربی عرضه شده‌اند- حتی بدون هیچ دخالت خارجی - بر مبنای ایدئولوژی که برای ما بیگانه است، عمل خواهند کرد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه، چنین سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند اطلاعات «جانبدارانه» ارائه دهند.

وی بیان کرد که روسیه قصد دارد در برابر تلاش‌های غرب برای «استحکام استعمار نوی دیجیتال» مقابله کرده و ابتکارات خود را در حوزه هوش مصنوعی در بستر‌های مختلف بین‌المللی ترویج کند.

زاخارووا افزود: ما باور داریم که همه کشور‌ها به شکل مساوی و عادلانه و بدون هیچ استثنایی باید به این فناوری‌ها و فرصت‌ها دسترسی داشته باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی