تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها (بروز رسانی می‌شود)

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ موافقان و مخالفان انتخابات ریاست جمهوری

مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق

در ادامه برنامه‌های انتخاباتی دیدارنیوز این بار با یک مناظره جذاب بین احمد بخارایی جامعه شناس به عنوان مخالف و جهانبخش محبی‌نیا نماینده ادوار مجلس به عنوان موافق انتخابات، مهمان نگاه‌های گرم...

وزیر بهداشت از افتتاح ۲۷۰۰ طرح بهداشتی خبر داد

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح بیش از ۲۷۰۰ طرح بهداشتی از شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

کد خبر: ۱۶۶۴۰۵
۱۸:۳۹ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

وزیر بهداشت از افتتاح ۲۷۰۰ طرح بهداشتی خبر داد

دیدارنیوز: وزیر بهداشت گفت: ۲۷۰۰ طرح بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شد.

بهرام عین اللهی در آیین افتتاح همزمان ۲۸ پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان اینکه سهم سیستان و بلوچستان از بیش از ۱۶ هزار تخت جدید بیمارستانی در دولت مردمی، ۶۰۰ تخت بیمارستانی بوده است، اظهار کرد: بعد از شهادت آیت الله رییسی احساس می‌کنیم فرمانده مقتدر و مومن خودمان را از دست داده ایم، اما سفر‌های اعضای هیات دولت، از جمله این سفر نشان می‌دهد، ادامه دهنده راه شهید رییسی هستیم. ایشان یک مکتب فکری بود که انقلابی در حوزه خدمتگزاری به مردم پس از ۴۵ سال از انقلاب اسلامی ایجاد کرد.

وی از محرومیت زدایی به عنوان یکی از شاخصه‌های شخصیتی رییس جمهور شهید یاد کرد و افزود: این ویژگی ایشان در عمل برای همگان مشخص شد، اما محرومیت زدایی از مناطقی که محرومیت‌های تاریخی را تجربه کرده‌اند، زمان بر است، اما تمام ارکان دولت با انگیزه خدمت در این مسیر گام بر می‌دارند.

وزیر بهداشت، بیمارستان مادر و کودک حضرت فاطمه الزهرا (س) ایرانشهر در کشور را کم نظیر دانست و گفت: پیام اجرای چنین پروژه‌هایی در مناطق کمتر توسعه یافته این است که می‌خواهیم کار‌های بزرگ انجام دهیم و هیچ محدودیتی برای پیشرفت نداریم.

وی با بیان اینکه ۲۶۵ پروژه سلامت محور سیستان و بلوچستان در دولت مردمی با اعتبار حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال افتتاح شده است، تصریح کرد: رویکرد ما در وزارت بهداشت قطعا سلامت پیشگیری محور است. در منطقه‌ای قرار داریم که تهدیدات سلامت در کشور‌های همسایه ما فراوان است، اما با عملکرد ارزشمند نظام شبکه، نیرو‌های حوزه سلامت و به ویژه نیرو‌های حوزه بهداشت که دیده نمی‌شوند و سنگرسازان بی‌سنگر هستند، شاخص‌های سلامت در کشورمان متحول شده و جایگاه قابل قبولی در منطقه داریم.

عین الهی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر باید پیشرفت کند و در منطقه تحت پوشش خود، نقش آفرین و حل کننده مشکلات سلامت باشد. تاکید ما در مناطق محروم، تقویت بومی گزینی برای ماندگاری و خدمتگزاری بیشتر این نیرو‌ها به مردم است، بنابراین اعتقاد داریم مشکلات مناطق محروم، از درون و با استفاده از ظرفیت نیرو‌های بومی برطرف می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی