تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرد

شواهدی از ارسال تسلیحات چین به روسیه نداریم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرد که هیچ مدرکی مبنی بر ارسال تسلیحات از چین به روسیه در دست ندارند.

کد خبر: ۱۶۶۳۹۱
۱۴:۰۴ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

شواهدی از ارسال تسلیحات چین به روسیه نداریم

دیدارنیوز: جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه هیچ مدرکی مبنی بر ارسال تسلیحات از چین به روسیه در دست ندارد.

به نقل از العربیه، بورل در پاسخ به پرسش‌های شرکت‌کنندگان در مجمع «گفتگوی شانگری‌لا» در سنگاپور گفت: «چین متعهد شده است که سلاح (به روسیه) تحویل ندهد و ما هیچ مدرکی مبنی برای این امر (صادرات سلاح به روسیه) نداریم.»

چین که مناسبات بسیار نزدیکی با روسیه دارد، تمایلی به انتقاد از تهاجم نظامی مسکو در اوکراین ندارد، اما پیشتر، کمک به میانجیگری در این مناقشه را پیشنهاد داده است.

شروط پکن برای مشارکت در اجلاس سوئیس

پکن، جمعه ۱۱ خرداد، اعلام کرد که شرکت در کنفرانس صلح اوکراین در ژوئن به میزبانی سوئیس، برایش «دشوار» خواهد بود.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در این رابطه گفت: «ترتیب این نشست هنوز با الزامات چین و خواسته‌های جامعه بین‌المللی مغایرت دارد. به نحوی که مشارکت چین در آن را دشوار می‌سازد.»

دولت سوئیس به‌دنبال مشارکت گسترده از سراسر جهان در این اجلاس است که از ۱۵ تا ۱۶ ژوئن برگزار خواهد شد. سوئیس امیدوار است، راه را برای روند صلح در اوکراین، هموار کند.

از روسیه برای مشارکت در اجلاس سوئیس دعوت نشده است.

«رویترز» به نقل از منابع خود اعلام کرد، چین تاکید کرد که در این اجلاس شرکت نخواهد کرد و این دعوت را به دلیل «عدم رعایت شروط مشارکت» رد کرده است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز پنجشنبه اعلام کرد که چین ممکن است کنفرانس صلحی را سازماندهی کند که روسیه و اوکراین بتوانند در آن شرکت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی