تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
در گفتگو با مهر مطرح شد

نمایش «آناتومی قلب» کارگاهی اجرا می‌شود

کارگردان نمایش «آناتومی قلب» که از ۱۰ تیر در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود، عنوان کرد این اثر نمایشی به صورت کارگاهی و در تعامل با مخاطب پیش می‌رود.

کد خبر: ۱۶۶۰۰۵
۱۵:۰۷ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

 

نمایش «آناتومی قلب» کارگاهی اجرا می‌شود

 

دیدارنیوز: کارگردان نمایش «آناتومی قلب» که از ۱۰ تیر در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود، عنوان کرد این اثر نمایشی به صورت کارگاهی و در تعامل با مخاطب پیش می‌رود.

سجاد باقری قصد دارد نمایش «آناتومی قلب» را در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه ببرد. این اثر نمایشی روایت زندگی یک بیمار اسکیزوفرنی است که با رویکرد ارتباط با تماشاگر روند اجرا پیش می‌رود.

باقری درباره شکل‌گیری ایده نمایش «آناتومی قلب» به خبرنگار مهر گفت: این ایده حدود یک سال است که نوشته شده است. شبی حالم بد بود و نزد دکتر رفتم. وقتی دکتر با گوشی پزشکی صدای قلبم را شنید به این فکر کردم هر آدمی ضربان قلب منحصر به فرد خود را دارد. از آن‌جا این ایده که از صدای قلب آدم‌ها می‌توان اتقاقات گذشته زندگی‌شان را متوجه شد، در ذهنم شکل گرفت و آن را تبدیل به نمایشنامه کردم.

وی یادآور شد: با یک دید تئاتر تجربی نمایش «آناتومی قلب» را شکل می‌دهم.

باقری با اشاره به اینکه تولید این اثر نمایشی به صورت کارگاهی است و اجرا در تعامل با مخاطب شکل می‌گیرد، توضیح داد: متن ایده‌های اجرایی ندارد و در تمرین‌ها اتفاقات شکل می‌گیرد و خیلی وابسته به متن نیستیم. ما در کار با مخاطب در ارتباط هستیم و خود را آماده مواجهه با هرگونه واکنش مخاطب در حول محور اجرا می‌کنیم تا باعث پیشرفت نمایش شود.

وی با اشاره به اینکه تمرین‌های «آناتومی قلب» در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ آغاز شده است، افزود: در ابتدا نمایش دارای یک کاراکتر بود، ولی با بازنویسی متن، اثر دارای ۳ کاراکتر شد.

کارگردان «آناتومی قلب» درباره اینکه در این اثر نمایشی طراحی صحنه مدنظر چگونه است، اظهار کرد: خیلی به طراحی صحنه علاقه ندارم، چون معتقدم تئاتر می‌تواند در هر فضایی به وجود بیاید. حتی می‌توان بدون صندلی فضایی تئاتری را به وجود آورد و با تخیل مخاطب بازی کرد. نگاهم به طراحی صحنه در این نمایش خیلی مینی‌مالیستی است.

باقری درباره چالش‌های اقتصادی موجود برای تولید این اثر، تاکید کرد: خوشبختانه مدیریت عمارت نوفل لوشاتو با شرایط مناسبی با من قرارداد بست و به همین دلیل تا این لحظه خیلی درگیر شرایط اقتصادی خاصی نشده‌ام. چالش پیش روی ما این است که ببینیم استقبال مخاطب و فروش نمایش چگونه خواهد بود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بازیگران این نمایش در پروسه دورخوانی و تمرین هستند و روند دریافت مجوز هم از چند روز دیگر آغاز می‌شود. یکی از چهره‌های مطرح موسیقی کشور نیز در این نمایش حضور دارد.


منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی