تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
وزیر خارجه ایرلند اعلام کرد

اسرائیل نمی‌تواند حکم دیوان بین‌المللی را نادیده بگیرد

مایکل مارتین، وزیر خارجه ایرلند در بیانیه‌ای اظهار داشت: اسرائیل نمی‌تواند دستورات دیوان بین‌المللی دادگستری را نادیده بگیرد. این تصمیمات از نظر قانونی لازم الاجرا هستند و باید رعایت شوند.

کد خبر: ۱۶۶۰۰۰
۱۲:۱۹ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

اسرائیل نباید حکم دیوان بین‌المللی را نادیده بگیرد

دیدارنیوز: وزیر خارجه ایرلند گفت اسرائیل نباید درخواست‌های جامعه بین‌المللی را رد کند و دستور الزام آور دیوان بین‌المللی دادگستری نادیده بگیرد.

مایکل مارتین، وزیر خارجه ایرلند در بیانیه‌ای عنوان کرد: «اسرائیل تصمیم گرفته است که این درخواست‌ها را نادیده بگیرد، اما نمی‌تواند دستورات دیوان بین‌المللی دادگستری را نادیده بگیرد. این تصمیمات از نظر قانونی لازم الاجرا هستند و باید رعایت شوند.»

به نقل از آناتولی، مارتین از همه طرف‌ها خواست تا تلاش‌های خود را برای برقراری آتش‌بس، آزادی زندانیان و اجازه ارسال بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به غزه تشدید کنند.

وزیر خارجه ایرلند می‌افزاید: زمان برداشتن گام‌های ملموس و غیرقابل برگشت برای اجرای راه حل ۲ دولتی فرا رسیده است. وی همچنین یادآورشد این مساله در دستور کار جلساتی که وی با همتایان اروپایی و عرب خود در روز‌های آینده خواهد داشت، قرار خواهد گرفت.

دیوان بین‌المللی دادگستری به رژیم صهیونیستی دستور داد فورا حملات خود به رفح را متوقف کند، کمک‌های بشردوستانه را مسدود نکند و به مقامات سازمان ملل برای بررسی جنایات، اجازه ورود به غزه را بدهد.

در ماه مارس، رهبران اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستند.

ایرلند مدت‌ها است که اعلام کرده است در صورت مشارکت در روند صلح «خاورمیانه»، اصولا با به رسمیت‌شناختن رسمی کشور فلسطین مخالفتی ندارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی