تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
اصلا حرفی از ساختن چهره قدسی از رئیسی نیست

سقوط بالگرد رئیس‌جمهور/ مالکی: گمانه‌زنی درباره عمدی بودن حادثه درست نیست

فداحسین مالکی، نماینده زاهدان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که گمانه‌زنی درباره عمدی بودن حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور درست نیست.

کد خبر: ۱۶۵۹۸۴
۱۰:۳۶ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

سقوط بالگرد رئیس‌جمهور/ مالکی: گمانه‌زنی درباره عمدی بودن حادثه درست نیست

دیدارنیوز: فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم می‌گوید: بحث‌هایی در بین برخی از مردم راه افتاده که می‌گویند عملیاتی در کار بوده که می‌خواستند آقای رئیسی و همراهانش را به شهادت برسانند. اول از همه باید بگویم ستاد کل نیرو‌های مسلح، در حال پیگیری موضوع است و تا زمانی که گزارشی در این باره داده نشده، گمانه زنی درست نیست.

اعلام خبر شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهانش در حادثه سقوط بالگرد در روز دوشنبه، بهت عمومی را پی داشت. گزارش ستاد کل نیرو‌های مسلح از جزییات حادثه حاکی از آن است که اتفاق ناشی از بدی آب و هوا بوده است با این حال همچنان برخی نسبت به طبیعی بودن یا نبودن حادثه ظنین‌اند. همزمان با شوک ناشی از شهادت رئیس جمهور، کشور باید آماده انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه شود.

فداحسین مالکی، نماینده زاهدان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم در گفتگو با رویداد۲۴ می‌گوید:

* شهادت آقای رئیسی و همراهانش، ضایعه بزرگی برای کشور بود. حتی منتقدان رئیسی هم این روز‌ها همدردی می‌کنند و از صفات مثبت ایشان می‌گویند؛ این نشان‌دهنده انسجام ملی است و اصلاً حرفی از ساختن چهره قدسی از رئیسی نیست.

* رئیسی، کمتر از سه سال سکان‌دار قوه مجریه بود و نه هشت سال. ایشان در این مدت، تلاش‌هایی را به همراه کابینه خود انجام داده است. در حوزه اقتصاد، مشکلاتی داریم و ضرورت دارد چهره‌های باتجربه در دولت آینده سرکار بیایند تا معیشت مردم بهبود پیدا کند.

* ستاد کل نیرو‌های مسلح، در حال پیگیری موضوع شهادت رئیسی و همراهانش است و تا به حال گزارشی مبنی بر اینکه عملیاتی برای شهادت آن‌ها انجام شده، داده نشده است. از این‌رو اظهارنظر در این مورد درست نیست.

تا پیش از اعلام گزارش رسمی، هرگونه گمانه زنی درباره عمدی بودن حادثه سقوط هلیکوپتر درست نیست

* کمیته‌ای با ریاست سردار عبداللهی، که خودشان خلبان هستند برای بررسی حادثه تشکیل شده و تا زمانی که این کمیته گزارشی نداده، نمی‌توان درباره علت حادثه گمانه زنی کرد.

* شما ملاحظه کردید که جو هوایی در استان آذربایجان شرقی به چه شکل بود. اگر قصوری در موضوع پرواز صورت گرفته باشد، قطعاً با بررسی کمیته مذکور کشف شده و برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

ستاد کل باید مشخص کند چرا پهپاد با قابلیت دید در شب نداشتیم یا چرا بالگرد اینقدر قدیمی بود

* اینکه گفته می‌شود مثلاً پهپاد دید در شب نداشیم یا بالگرد برای دهه‌های گذشته بوده است، هم جزو مسائلی است که بررسی آن به کمیته واگذار شده است. یادمان باشد که سیستم دفاعی جمهوری اسلامی ایران، انصافاً در یک موقعیت بسیار بالایی قرار دارد. عملیات وعده صادق که توسط سپاه بر علیه اسراییل صورت گرفت، دنیا را متحیر کرد. اینکه در این شرایط بگوییم در موضوع سقوط بالگرد، زیرساخت‌هایمان مشکل داشته، جای بحث ندارد.

* با شهادت رئیسی، باید به زودی شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باشیم. همه نخبگان سیاسی به دنبال این هستند که مشارکت در انتخابات بالا باشد. هرچه مشارکت مردم بالاتر برود، دولت آتی متعهدتر خواهد بود.

* نمونه شرایط کنونی را ما در سال‌های گذشته نداشتیم و همین موضوع مردم را نسبت به انتخابات آتی، حساس‌تر خواهد کرد. این اتفاق دردناک، قطعاً باعث انسجام و وحدت بین مردم خواهد شد و تشییع پیکر این عزیزان، گواه بر این موضوع است.

* امیدوارم دولتمردان در همین چند روزی که تا انتخابات مانده است، اتفاقات خوبی را برای مردم رقم بزنند. در همین زمان، مجلس دوازدهم هم کارش را شروع می‌کند و اگر گره‌هایی از زندگی مردم باز شود، یقین بدانید مشارکت در انتخابات، بیش از گذشته خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی