تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

نوروزی: رئیسی و مخبر از کشاورزان حمایت نمی‌کنند، دولت خواب است/ پاسخ قالیباف به نماینده

رحمت الله نوروزی، نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت سیزدهم، خطاب به قالیباف رئیس مجلس گفت: همدردی با مردم سیل زده مردم مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد مردم مشهد هستیم، اما شما به استان خودتان توجه کردید، نه آقای رئیس جمهور نه آقای مخبر و نه فرد دیگری از کشاورزان حمایت نمی‌کند و دولت در خواب به سر می‌برد.

کد خبر: ۱۶۵۶۴۵
۰۹:۴۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

نوروزی: رئیسی و مخبر از کشاورزان حمایت نمی‌کنند، دولت خواب است/ پاسخ قالیباف به نماینده

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نوروزی نماینده علی آباد کتول در خصوص واردات جو، گفت: گزارش نظارتی در خصوص واردات و تامین اقلام اساسی به ویژه جو در سه شنبه نظارتی مجلس قرائت خواهد شد.

رحمت الله نوروزی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری ضمن تبریک ولادت علی ابن موسی الرضا (ع) خطاب به رئیس مجلس، عنوان کرد: ما چندین بار در زمینه خرید تضمینی جو و گندم تذکراتی را داده ایم، قرار بود دولت برای گندم ۳۴ هزار میلیارد تومان تامین کند، اما نکته مهم‌تر موضوع جو است که روی دست کشاورزان مانده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهور در سفر به مازندران هستند، در شرایط سخت فعلی به جای اینکه خرید از کشاورز انجام شود چند دلال و سلطان اقدام به واردات می‌کنند و در حال حاضر که در فصل برداشت قرار داریم با هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت باید به کشاورز کمک شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فصل برداشت جو است و ما انتظار داریم الان که در فصل برداشت جو قرار داریم برای این مسئله جلسه گذاشته شود. همدردی با مردم سیل زده مردم مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد مردم مشهد هستیم، اما شما به استان خودتان توجه کردید نه آقای رئیس جمهور نه آقای مخبر و نه فرد دیگری از کشاورزان حمایت نمی‌کند و دولت در خواب به سر می‌برد.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر با یادآوری اینکه در روز‌های آخر کاری مجلس یازدهم قرار داریم، گفت: در خراسان رضوی و شهر مشهد تعدادی از هموطنان به رحمت خدا رفتند و سیل آمده است، اگر بنده مانند سایرین نامی از مشهد مقدس آوردم، شما ناراحت نشوید.

قالیباف تاکید کرد:، ولی در خصوص موضوع اقلام اساسی و خرید، تهیه، تامین و قیمت گذاری آن‌ها از موضوعات مهمی است که انصافا مجلس یازدهم به ویژه کمیسیون کشاورزی روی آن تلاش بسیاری شد. شما یادتان است که قانون مربوط به قیمت گذاری برای همین بحث‌ها بود تا اتفاقی به این شکل نیفتد.

رئیس مجلس تصریح کرد: گزارش کمیسیون در این رابطه تنظیم شده و در سه شنبه نظارتی قرائت می‌شود که حتما بین واردات و تولیدات داخل به ویژه جو که از اقلام اساسی است تنظیم شود. این موضوع را پیگیری و در گزارش روز سه شنبه قرائت خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی