تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
جنگ غزه ادامه دارد

پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل؛ حمله به رفح متوقف شود

طبق اطلاعیه دیوان بین‌المللی دادگستری، جلسه امروز و فردا (جمعه) با تکیه بر کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی در نوار غزه برگزار می‌شود و آفریقای جنوبی از این دیوان خواسته تا اقدامات موقت اضافی و اصلاح اقدامات موقت قبلی را در نظر داشته باشد تا رژیم اسرائیل عملیات نظامی خود در رفح، واقع در جنوبی‌ترین نقطه غزه را متوقف کند.

کد خبر: ۱۶۵۵۴۱
۱۷:۰۴ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳

آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل

دیدارنیوز: دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه امروز (پنج‌شنبه) رسیدگی به درخواست آفریقای جنوبی برای صدور حکمی که اسرائیل را ملزم به توقف حملات به شهر رفح واقع در غزه می‌کند، آغاز کرد.

طبق اطلاعیه دیوان بین‌المللی دادگستری، جلسه دو روزه امروز و فردا (جمعه) با تکیه بر کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی در نوار غزه برگزار می‌شود و آفریقای جنوبی از این دیوان خواسته تا اقدامات موقت اضافی و اصلاح اقدامات موقت قبلی را در نظر داشته باشد تا رژیم صهیونیستی عملیات نظامی خود در رفح، واقع در جنوبی‌ترین نقطه غزه را متوقف کند.

نماینده آفریقای جنوبی به دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: ما به دنبال تدابیر اضافی علیه اسرائیل به دلیل نابودی مداوم مردم فلسطین هستیم.

این تازه‌ترین درخواست آفریقای جنوبی از عالی‌ترین دادگاه سازمان ملل متحد در پرونده حقوقی‌ای است که در آن رژیم صهیونیستی به ارتکاب نسل‌کشی در غزه متهم شده است.

آفریقای جنوبی می‌گوید تل‌آویو علاوه بر حملات مستقیم نظامی به ملت فلسطین که تاکنون جان بیش از ۳۵ هزار غیرنظامی از جمله زنان و کودکان را گرفته است، با ممانعت از دسترسی به مواد غذایی، سوخت و دارو، فلسطینیان را در غزه گرسنگی می‌دهد.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به اتهامات آفریقای جنوبی مدعی است که طبق قوانین بین‌المللی عمل کرده و پرونده آفریقای جنوبی را «افترای بی‌اساس» می‌خواند.

آفریقای جنوبی همچنین از دیوان بین‌المللی دادگستری خواسته تا تل‌آویو را مجبور کند که مقامات سازمان ملل، سازمان‌های بشردوستانه و روزنامه‌نگاران بتوانند بدون مانع به نوار غزه دسترسی داشته باشند.

این درخواست در شرایطی مورد بررسی دیوان لاهه قرار می‌گیرد که عملیات نظامی مرگبار صهیونیست‌ها در رفح برقرار است و در تازه‌ترین تحول، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از استقرار نیرو‌های مسلح بیشتر در شهر رفح به‌عنوان بخشی از عملیات نظامی خبر داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی