تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
برخی رژیم‌های عربی اینگونه ترویج می‌کنند که دشمن صهیونیستی تنها «دولت» دموکراتیک در منطقه ماست

دبیرکل حزب الله: امروز اسرائیل در جهان به عنوان قاتل کودکان و زنان شناخته می‌شود

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: امروز اسرائیل در جهان به عنوان قاتل کودکان و زنان شناخته می‌شود که همه قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشته است.

کد خبر: ۱۶۵۳۵۷
۱۹:۴۶ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳

دبیرکل حزب الله:

دیدارنیوز: دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت فرمانده جهادی «سیدمصطفی بدرالدین» (السید ذوالفقار) سخنرانی کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید زاهدی و شهید حجازی در همه میادین حاضر بودند و از ما حمایت کردند و عمرشان را در این راه صرف کردند.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت سید «مصطفی بدرالدین» معروف به «سید ذوالفقار» اعلام کرد که ما اینجا برای بزرگداشت فرمانده مجاهد بزرگ و برادر عزیز شهیدمان سید ذوالفقار جمع شده‌ایم و مجددا غم از دست دادن این برادر عزیزمان را به خانواده او تسلیت و رسیدن او به مقام شهادت را تبریک می‌گوییم.

سید حسن نصرالله در ادامه به خانواده‌های شریف همه شهدا تبریک و تسلیت گفته و به رزمندگان شجاع در همه جبهه‌های حق علیه باطل که از ۸ ماه قبل تاکنونی بزرگترین معانی جوانمردی و اراده و ایمان و یقین به پیروزی و توکل به خدا را نوشته‌اند درود فرستاد.

دبیر کل حزب‌الله در ادامه به ویژگی‌های منحصر به فرد سید ذوالفقار اشاره و اعلام کرد:شهید سید ذوالفقار شایسته مدال انسانیت و جهاد بود و ما در همه عرصه‌ها او را حاضر می‌دیدیم.

سید حسن نصرالله در ادامه یاد سایر فرماندهان شهید مقاومت را نیز گرامی داشته و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید زاهدی و شهید حجازی در همه میادین حاضر بودند و از ما حمایت کردند و عمرشان را در این راه صرف کردند.

دبیر کل حزب‌الله اظهار داشت: مقاومتی که امروز در میدان می‌جنگد نتیجه فداکاری شهدا و فرماندهانی است که اکنون کنار ما نیستند و همچنین فداکاری رزمندگانی که اکنون هستند و بر عهد و پیمان خود باقی مانده‌اند.

وی در ادامه به سوریه و جنگ جهانی تروریسم که آمریکا و متحدانش علیه آن به راه انداختند اشاره و تاکید کرد که می‌خواستند سوریه در دایره آمریکایی‌ها قرار بگیرد و تابع دولت آمریکا باشد، اما سوریه پیروز شد. فرض کنید اگر در این جنگ جهانی سوریه پیروز نمی‌شد و نبرد طوفان الاقصی در این شرایط رخ می‌داد، وضعیت منطقه و لبنان چگونه می‌شد؟

نصرالله گفت: سوریه با وجود محاصره سنگین و شرایط سختی که دارد همچنان در جایگاه خود مانده و به موضع خود در حمایت از مسئله فلسطین پایبند است. ما (برای جنگ با تکفیری‌ها) وارد سوریه شدیم و خون پاک سید بدرالدین و همه شهدا نتیجه مطلوبی داشت. ما گفتیم که از جمله اهداف مقاومت فلسطین و محور مقاومت، احیای آرمان فلسطین و یادآوری فلسطینی‌ها و حقوق این ملت در داخل اراضی فلسطین و اردوگاه‌های آوارگان بود.

سید بزرگ مقاومت در ادامه به خیانت سازشکاران عرب به مردم و آرمان فلسطین اشاره و تاکید کرد: برخی رژیم‌های عربی اینگونه ترویج می‌کنند که دشمن صهیونیستی تنها «دولت» دموکراتیک در منطقه ماست!

سید حسن نصرالله به خیزش عظیم دانشجویی در جهان برای حمایت از غزه اشاره و اعلام کرد:، اما امروز بعد از طوفان الاقصی مسئله فلسطین بر سر همه زبان‌ها افتاده و در همه کشور‌های جهان و سازمان ملل درباره فلسطین صحبت می‌شود و همه خواستار توقف تجاوزات علیه غزه هستند.

وی افزود: فلسطین امروز تبدیل به اولین مسئله در جهان شده و در سازمان ملل می‌بینیم علی‌رغم همه دروغ‌های اسرائیل، بیش از ۱۴۰ کشور خواستار توقف تجاوزات علیه غزه و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل هستند. تظاهرات‌ها و اعتراضات دانشجویان در تعداد زیادی از کشور‌های اروپایی که پرچم فلسطین را با خود حمل می‌کنند نتیجه عملیات ۷ اکتبر است و این تظاهرات‌ها خشم نتانیاهو و دولت آمریکا را برانگیخته است. استواری فلسطینی‌ها همه جهان را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین صحبت کنند و آمریکای ریاکار را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین حرف بزند.

نصرالله عنوان کرد: امروز اسرائیل در جهان به عنوان قاتل کودکان و زنان شناخته می‌شود که همه قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشته است. حوادثی که در غزه رخ می‌دهد و ادامه استواری مردم فلسطین در نوار غزه جهان را در برابر حقیقتی بزرگ قرار داد مبنی بر اینکه حوادث منطقه می‌تواند اوضاع را به سمت یک جنگ منطقه‌ای بکشاند و جهان مسئول یافتن راه حل برای آن است.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: اگر بخواهیم نتایج نبرد کنونی را ارزیابی کنیم باید به آنچه که رسانه‌های دشمن درباره شکست نتانیاهو و ارتشش می‌گویند گوش بدهیم. در هشتمین ماه از جنگ همه اسرائیلی‌ها بر اینکه در تحقق اهداف جنگی خود شکست خورده‌اند اتفاق نظر دارند. دشمن صهیونیستی بعد از ۸ ماه به هیچ یک از اهداف خود نرسید و خسارات راهبردی زیادی متحمل شده است.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: اسرائیل که ادعا می‌کند قوی‌ترین ارتش را دارد، تحت حمایت نامحدود قوی‌ترین کشور جهان در دنیا یعنی آمریکاست و آمریکا به این رژیم تجهیزات می‌دهد و در جنگ علیه نوار غزه که ۲۰ سال است در محاصره قرار دارد و مقاومت آن از تجهیزات محدودی برخوردار است مداخله می‌کند. اما یکی از مهمترین نتایج جنگ غزه این است که رژیم صهیونیستی اعتراف می‌کند به پیروزی نرسیده و ۷۰ درصد اسرائیلی‌ها خواستار استعفای رئیس ستاد ارتش هستند.

وی ادامه داد: اسرائیل بعد از هشت ماه قادر به آزاد کردن اسرای خود و بازگرداندن شهرک نشینان به شهرک‌های اطراف نوار غزه و شمال فلسطین اشغالی نیست و همچنین نمی‌تواند امنیت کشتی‌های خود را تامین کند. اسرائیل ثابت کرد که یک رژیم عاجز و شکست خورده و غیر قابل اعتماد بوده و در حالی که به شهرک نشینان خود وعده امنیت داده بود در نظرسنجی‌ها مشاهده می‌شود که هیچ تصویری از پیروزی برای اسرائیل وجود ندارد و صهیونیست‌ها خواستار رفتن نتانیاهو هستند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل امروز کاملاً فاقد بازدارندگی است و نتوانست در برابر مقاومت و همه کشور‌های عضو محور مقاومت از خود بازدارندگی نشان دهد و یک تصویر فرسایشی از خود به نمایش گذاشت. تصویر بازدارندگی اسرائیل به ویژه بعد از عملیات تلافی جویانه «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران کاملا در مسیر نابودی قرار گرفت و امروز ژنرال‌های اسرائیلی درباره باتلاق این رژیم صحبت می‌کنند.

سید بزرگ مقاومت تاکید کرد: ژنرال‌های ارشد اسرائیلی می‌گویند که نتانیاهو با اصرار بر جنگ ما را وارد باتلاق می‌کند. اسرائیلی‌ها امروز درباره جنگ فرسایشی در غزه و عواقب آن برای اسرائیل صحبت می‌کنند. امروز رژیم صهیونیستی می‌ترسد که غزه را ترک کند، زیرا این به معنای شکست آن است و یک فاجعه برای صهیونیست‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت آشفته صهیونیست‌ها در هشتمین ماه جنگ غزه اظهار داشت: تصور کنید که رهبران یک حکومت هیچ تصوری از فردای روز جنگ ندارند.

سید حسن نصرالله درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح اظهار داشت: حتی اگر دشمن صهیونیستی وارد رفح هم بشود هرگز به معنای آن نیست که مقاومت پایان یافته و مردم فلسطین مقاومت را رها کرده‌اند. موافقت جنبش حماس با آخرین پیشنهاد مربوط به آتش بس در غزه نتانیاهو را شوکه کرد و بنابراین او مخالفت خود را با این توافق اعلام کرد، زیرا پذیرش آن به معنای شکست اسرائیل است. مانور‌ها و نمایش‌هایی که امروز آمریکایی‌ها از خود نشان می‌دهند نباید کسی را فریب دهد، زیرا آمریکا تمام قد در کنار اسرائیل ایستاده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی