تیتر امروز

مناظره رحمت‌الله بیگدلی و محمدحسن قدیری ابیانه
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ گفت‌وگوی حامیان دو جناح سیاسی

مناظره رحمت‌الله بیگدلی و محمدحسن قدیری ابیانه

رحمت‌الله بیگدلی عضو ارشد ستاد مسعود پزشکیان و محمدحسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا در یک مناظره انتخاباتی در استودیو دیدار، از برنامه‌های نامزد جریان خود دفاع کردند.
حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
مجلس دوازدهم چند نماینده زن دارد؟

بیشترین و کمترین دوره حضور زنان در مجلس

بعد از اتمام برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اعلام نتایج انتخابات، تنها ۱۴ منتخب زن به دوازدهمین دوره بهارستان راه پیدا کردند.

کد خبر: ۱۶۵۲۹۴
۱۲:۴۲ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

بیشترین و کمترین دوره حضور زنان در مجلس

دیدارنیوز: ۱۴ منتخب زن با اتمام برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به خانه ملت راه پیدا کردند.

به نقل از اکوایران، با اتمام برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اعلام نتایج انتخابات، تنها ۱۴ منتخب زن به دوازدهمین دوره بهارستان راه پیدا کردند.

پس از سه دوره حضور چهار زن در دوره‌های اول تا سوم مجلس، در چهارمین دوره مجلس، ۹ نماینده زن توانستند به خانه ملت راه پیدا کنند.

در دوره بعد نیز تعداد زنان بهارستان افزایش یافت و به ۱۴ نفر رسید. پس از آن روند نزولی حضور زنان در مجلس تا دوره دهم ادامه یافت. با شکل‌گیری مجلس دهم، بیشترین حضور زنان در خانه ملت با ۱۷ نماینده رقم خورد.

بیشترین و کمترین دوره حضور زنان در مجلس

مجلس یازدهم نیز کار خود را با ۱۷ نماینده زن شروع کرد، اما با فوت «فاطمه رهبر» تعداد نمایندگان زن دوره یازدهم مجلس به ۱۶ نفر رسید.

حالا بار دیگر تعداد نمایندگان زن حاضر در خانه ملت کاهش یافت و به ۱۴ نفر رسید. در مرحله اول انتخابات دوازدهم مجلس، زنان موفق با کسب ۱۱ کرسی مجلس دوازدهم شدند که این تعداد در مرحله دوم با پیروزی سه زن به ۱۴ نفر رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی