تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.

دور دوم انتخابات مجلس؛ زمان پایان رای‌گیری/ سیدحسن خمینی رای داد

در دور دوم انتخابات مجلس، تکلیف ۴۴ کرسی باقیمانده در ۲۲ حوزه انتخابیه، از میان ۹۰ کاندیدای راه‌یافته به دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

کد خبر: ۱۶۵۱۸۷
۰۸:۱۹ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

دور دوم انتخابات مجلس؛ رهبر انقلاب رای خودشان را به صندوق انداختند

دیدارنیوز _ سرویس سیاسی: مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۰۸:۰۰ صبح امروز (جمعه) آغاز شد.

به نقل از ایسنا، پس از برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در ۱۱ اسفند سال گذشته و راه‌یابی ۲۴۵ کاندیدا به مجلس، امروز - جمعه ۲۱ اردیبهشت - تکلیف ۴۴ کرسی باقیمانده در ۲۲ حوزه انتخابیه، از میان ۹۰ کاندیدای راه‌یافته به دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

۱۱ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رأی در مرحله دوم انتخابات وجود دارد که ۶۵ درصد آن مربوط به انتخابات الکترونیکی است.

در مرحله اول انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ۱۴ کاندیدا وارد مجلس شدند و ۳۲ نفر بعدی نیز به مرحله دوم راه یافتند تا تکلیف ۱۶ کرسی باقیمانده، مشخص شود.

حوزه‌های انتخابیه تبریز، شبستان، میانه، پارس‌آباد، سمیرم، لنجان، کرج، تهران، ورامین، بیرجند، مشهد، آبادان، رامهرمز، خدابنده، زنجان، شیراز، مرودشت، خرم‌آباد، قائمشهر، ملایر، کرمانشاه و گنبدکاووس، ۲۲ حوزه انتخابیه‌ای هستند که انتخابات در آن‌ها به دور دوم کشیده شده است.

در ۸ حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم‌آباد، قائم‌شهر و ملایر انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود. متولدان ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۵ به قبل می‌توانند در مرحله دوم انتخابات مجلس شرکت کنند.

به گزارش دیدارنیوز، در ادامه خبرهای مربوط به انتخابات را می‌خوانید.

ساعت: ۱۲:۰۵/ حضور سید حسن خمینی در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم

به نقل از جماران، سید حسن خمینی دقایقی پیش با حضور در حسینیه جماران در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد.

دور دوم انتخابات مجلس؛ زمان پایان رای‌گیری/ اهمیت ثبت کامل مشخصات نامزدها

ساعت: ۱۱:۳۸/ اهمیت ثبت کامل مشخصات نامزدها

ستاد انتخابات کشور از رای دهندگان خواست تا مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را به صورت کامل و خوانا قید کنند.

این ستاد اعلام کرد: به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزد‌های انتخابات، خواهشمند است در هنگام نوشتن و ثبت آراء، مشخصات نامزد‌های مورد نظر خود را که شامل؛ نام، نام خانوادگی، کد و یا شهرت ایشان است، به صورت کامل و خوانا قید کنند تا حقی از نامزد‌ها در هنگام شمارش و محاسبه آراء ضایع نشود.

ساعت: ۱۱:۰۱/ عکس‌دار بودن شناسنامه الزامی نیست

ستاد انتخابات اعلام کرد: عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست و دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رای دهند.

ساعت: ۱۰:۴۱/ پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان گفت: پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است. در خصوص تمدید انتخابات اطلاع رسانی خواهد شد.

ساعت: ۱۰:۱۲/ مرحله دوم انتخابات در کرمانشاه، زنجان و همدان

ساعت: ۰۹:۵۸/ ۳۷۰۰ صندوق رای در کل حوزه انتخابیه تهران

احمد قیومی، فرماندار تهران با بیان اینکه تمام صندوق‌های اخذ رای در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس به صورت الکترونیکی است، گفت: در کل حوزه انتخابیه تهران نزدیک به ۳۷۰۰ صندوق رای و در شهر تهران ۲۸۷۴ صندوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد.

فرماندار تهران با اشاره به مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس دوازدهم گفت: امروز برای اولین بار رای گیری به صورت تمام الکترونیک در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس آغاز شد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری راس ساعت ۸ صبح با دستگاه تمام الکترونیک رای دادند رای گیری در کل حوزه انتخابیه تهران در حال انجام است و شهروندان می‌توانند در ساعات ابتدایی در شعبه‌ها حضور پیدا کرده و رای خود را ثبت کنند.

فرماندار تهران با بیان اینکه تمام صندوق‌های اخذ رای الکترونیک است، گفت: در کل حوزه انتخابیه تهران نزدیک به ۳۷۰۰ صندوق رای و در شهر تهران ۲۸۷۴ صندوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد.

وی ادامه داد: ۳۱۱صندوق سیار نیز برای جمع آوری رای در اماکنی همچون بیمارستان ها، پادگان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی که امکان حضور در شعب اخذ رای را ندارد، حضور پیدا خواهند کرد.

به نقل از ایسنا، قیومی همچنین بیان کرد: طبق قانون برای ثبت رای ۵ اوراق هویتی کارت ملی، گواهینامه، شناسنامه، گذرنامه و پایان خدمت برای اخذ رای مورد قبول است و امکان رای دادن وجود دارد.

ساعت: ۰۹:۴۱/ قالیباف رای خود را به صندوق انداخت

به نقل از رسانه خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور در مسجد امام علی (ع) شهرستان پردیس، در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران که به صورت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کرد و آرای خود را در ساعات اولیه صبح امروز (جمعه، ۲۱ اردیبهشت ماه) به صندوق رای انداخت.

دور دوم انتخابات مجلس؛ تازه‌ترین آمار از برگزاری الکترونیکی

مطلب مرتبط:

جای قالیباف باشم در انتخابات ۱۴۰۴ شرکت نمی‌کنم/ رئیسی رقیب جدید می‌خواهد!

ساعت: ۰۹:۲۳/ تازه‌ترین آمار برگزاری الکترونیکی دور دوم انتخابات

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات گفت: «براساس آخرین آمار سامانه پایش حوزه‌های انتخابیه، ۹۹.۷ درصد دستگاه‌ها تا این ساعت بیش از یکبار وصل شدند و ۹۹ درصد استعلامات هم به شکل برخط انجام شده است.

این نشان می‌دهد زیرساخت‌های ارتباطی کشور برای انتخابات فراهم است.»

دور دوم انتخابات مجلس؛ وزیر کشور رای داد/ دستگاه رای‌گیری قابل هک نیست

ساعت: ۰۸:۴۹/ دستگاه رای‌گیری قابل هک نیست

جوهری، رئیس ستاد انتخابات استان تهران درباره مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات در حوزه انتخابیه تهران و ورامین تمام الکترونیک است و دستگاه‌های تمام الکترونیک اخذ رأی قابل هک شدن نیست.

سید عباس جوهری، با اشاره به امنیت بالای دستگاه‌های اخذ رأی در دومین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دو حوزه انتخابیه تهران و ورامین انتخابات الکترونیک برگزار می‌شود و دستگاه اخذ رأی الکترونیک ارتباط اینترنتی ندارد، پس هک نیز نمی‌شود.

وی افزود: کارت تعرفه امنیت دارد و مردم مطمئن باشند که کسی از آرای شخصی آن‌ها مطلع نمی‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تصریح کرد: دستگاه تمام الکترونیک اخذ رأی با جایی ارتباطی ندارد و اطلاعات درونش ذخیره می‌شود.

جوهری در پایان خاطرنشان کرد: صرف ارائه کد ملی برای رأی دادن در مرحله دوم کافی نیست و رأی دهنده باید یکی از پنج مدرک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه و پایان خدمت) را همراه داشته باشد؛ چرا که مدارک رویت و اسکن شده و پس از احراز هویت، فرد می‌تواند رأی دهد.

ساعت: ۰۸:۳۱/ وزیر کشور در انتخابات مشارکت کرد

احمد وحیدی، وزیر کشور با حضور در محل ستاد انتخابات کشور رای خود در انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی را به شکل الکترونیکی ثبت کرد.

دور دوم انتخابات مجلس؛ رهبر انقلاب رای خودشان را به صندوق انداختند +ویدیو

دور دوم انتخابات مجلس؛ رهبر انقلاب رای خودشان را به صندوق انداختند +ویدیو

ساعت: ۰۸:۱۵/ رهبر انقلاب رای خود را به صندوق رای انداختند

رهبر انقلاب با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) جهت انجام فرایند رای‌گیری در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ابتدایی‌ترین ساعت شروع رای گیری شرکت کردند.

ساعت: ۰۸:۰۸/ حضور رهبر انقلاب در انتخابات

رهبر انقلاب جهت انجام فرایند رای‌گیری دور دوم انتخابات مجلس وارد حسینیه امام خمینی شدند.

دور دوم انتخابات مجلس؛ رهبر انقلاب رای خودشان را به صندوق انداختند

ساعت: ۰۸:۰۲/ ستاد انتخابات کشور واجدان شرایط برای رای دادن را اعلام کرد:

فرایند اخذ رای مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۳.۲.۲۱ آغاز می‌شود و تمامی شعب اخذ رای در حوزه‌هایی که انتخابات آن‌ها به مرحله دوم کشیده شده است، برای اخذ رای از افراد زیر آمادگی دارند:

الف) سن آن‌ها حداقل ۱۸ سال تمام باشد. (متولدین ۱۳۸۵.۲.۲۱ و ماقبل آن)

ب) در مرحله اول در همان حوزه رای داده باشند.

ج) در مرحله اول در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه رأی نداده باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی