تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
اسرائیل هنوز از خط قرمز ما عبور نکرده است

هشدار بایدن به اسرائیل؛ به رفح حمله کنید، سلاح نمی‌دهیم

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای نسبت به حمله اسرائیل به رفح هشدار داد و گفت که آمریکا در صورت وقوع چنین حمله‌ای ارسال سلاح‌های تهاجمی به این رژیم را متوقف می‌کند.

کد خبر: ۱۶۵۱۴۴
۰۸:۳۷ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

هشدار بایدن به اسرائیل؛ به رفح حمله کنید، سلاح نمی‌دهیم

دیدارنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که در صورت ورود ارتش اسرائیل به مناطق مسکونی در رفح، آمریکا از ارائه اسلحه و توپخانه به اسرائیل خودداری خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای نسبت به حمله رژیم اشغالگر اسرائیل به رفح هشدار داد و گفت که آمریکا در صورت وقوع چنین حمله‌ای ارسال سلاح‌های تهاجمی به این رژیم را متوقف می‌کند.

جو بایدن به شبکه سی ان ان گفت: «بمب‌هایی که آمریکا پیش از این به اسرائیل می‌داد و اکنون ارسال آن‌ها را متوقف کرده است؛ برای کشتار غیرنظامیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او افزود: «در صورت ورود اسرائیل به مناطق پرجمعیت در رفح، اسرائیل دیگر حمایت ما را نخواهد داشت و ما سلاح و گلوله توپخانه ارسال نخواهیم کرد؛ من به نتانیاهو و کابینه جنگ این موضوع را گفته‌ام؛ اما اسرائیل هنوز از خط قرمز ما عبور نکرده است؛ ورود به گذرگاه رفح عبور از خط قرمز محسوب نمی‌شود».

جو بایدن همچنین گفت که آمریکا به ارائه تسلیحات دفاعی خود برای اسرائیل از جمله سامانه‌های گنبد آهنین ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت که دولت او با کشور‌های عربی برای بازسازی غزه و در راستای راه حل دو دولتی همکاری خواهد کرد.

او همچنین در خصوص اعتراضات دانشجویان آمریکایی نیز گفت: «پیام دانشجویان را دریافت کردم و حق قانونی برای تظاهرات وجود دارد، اما استفاده از بیان نفرت‌انگیز و تهدید دانشجویان یهودی مجاز نیست».

در این خصوص چند روز پیش، در پی انتشار گزارشی مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قوانین بین‌المللی را در غزه نقض می‌کند، سناتور دموکرات کریس ون هولن در بیانیه‌ای، ارزیابی دولت بایدن درباره منطبق بودن اقدامات اسرائیل با قوانین بین‌المللی در جنگ غزه را مورد تردید قرار داده بود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی