تیتر امروز

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
آسیب شناسی مناسک حسینی
دیدگاه محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی درباره مناسک حسینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.
چرا بهادری‌جهرمی از جهش شدید قیمت‌ها در دولت سیزدهم چیزی نمی‌گوید؟

ادعای سخنگو درباره مدیریت اقتصادی «موفق» دولت!

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت سیزدهم که فشار شدید اقتصادی روی مردم و افزایش وحشتناک قیمت گوشت، مرغ، خانه، خودرو و .. در صحبت‌هایش جایی ندارد و مشکلات را گردن قبلی‌ها می‌اندازد، مدعی مدیریت اقتصادی موفق این دولت شده است.

کد خبر: ۱۶۵۱۱۲
۱۲:۲۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳

سخنگو

دیدارنیوز: سخنگوی دولت گفت: وقتی برخی چهره‌های سیاسی می‌بینند مدیریت اقتصادی دولت موفق شده نرخ رشد نقدینگی ۴۲ درصدی را به ۲۳ درصد کاهش دهد، برای جلوگیری از مقایسه عملکرد‌ها فضاسازی رسانه‌ای می‌کنند.

علی بهادری جهرمی، در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم حجم تجاری ماه فروردین به نسبت سال‌های گذشته افزایش یافته است و هم تراز مثبت شده است. امیدواریم این امر مصداق «سالی که نکوست از بهارش پیداست» باشد و بتوانیم امسال را با منابع ارزی خوب جلو ببریم.

مطلب مرتبط:

گرانی شدید در ایران؛ سخنگوی دولت به فکر وزارت بازرگانی

خروج از رکود و قرار گرفتن در ریل اقتصادی؛ وعده مدینه فاضله از سوی سخنگوی دولت

وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای تسهیل ازدواج، گفت: در زمینه تسهیلات تکلیفی نگاه دولت روشن است و شوخی هم با کسی ندارد. هم در جلسات شورای عالی مسکن، هم عملکرد سازمان مالیاتی در حوزه‌ای که قانون ضمانت اجرا‌هایی برای پرداخت‌نشدن تسهیلات مسکن و هم در اصلاح ترازنامه بانک‌ها این جدیت را نشان داده و امسال هم امیدواریم بتوانیم تسهیلات ازدواج را بهتر پرداخت کنیم.

بهادری جهرمی یادآور شد: در دوره‌ای افرادی که سوابق سیاسی داشتند برای کشور تصمیم‌گیری اقتصادی می‌کردند و نتایج آن هم بر همه مشخص است. نرخ رشد نقدینگی ۴۲ درصد که تحویل این دولت شد از نتایج همان تصمیمات است. طبیعی است وقتی آن چهره‌های سیاسی می‌بییند مدیریت اقتصادی دولت موفق شده نرخ رشد نقدینگی ۴۲ درصدی را به ۲۳ درصد کاهش دهد، برای جلوگیری از مقایسه عملکرد‌ها فضاسازی رسانه‌ای کنند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: نگاه دولت در مسائل اقتصادی، اقتصادی است و مشابه آن عزیزان سیاسی نیست. امیدوارم این عزیزان برای دیده‌شدن راهکار‌های دیگری انتخاب و در مدل‌های دیگری اظهارنظر کنند. امیدواریم با نگاه اقتصادی مشکلات به ارث رسیده و تورم بالا و نرخ رشد نقدینگی بالا، نرخ بیکاری بالا و رکورد اقتصادی را که در مسیر درمان قرار دارد با سرعت بیشتری درمان کنیم.

مطلب مرتبط:

تورم بالای ۴۰ درصد؛ حداقل حقوق ۱۰ میلیون

لایحه تشکیل «وزارت بازرگانی» خسرانی فاجعه‌بار برای بخش کشاورزی است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی