تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
در رفح چه خبر است؟

ادعای اسرائیل درباره پاسخ حماس/ ورود تانک‌ها و بمباران شرق رفح +ویدیو

باوجود پاسخ مثبت گروه حماس به طرح پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه، اسرائیل همچنان بر طبل جنگ‌طلبی و حمله به رفح می‌کوبد و شب گذشته (دوشنبه) خبرهایی از بمباران شرق رفح منتشر شد.

کد خبر: ۱۶۵۰۱۵
۰۸:۲۸ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

ادعای اسرائیل درباره پاسخ حماس/ شرق رفح بمباران شد +ویدیو

دیدارنیوز: پس از اعلام یک مقام آگاه در دولت اسرائیل مبنی بر این که پاسخ حماس به پیشنهاد توافق آتش‌بس «غیرقابل قبول» است دولت اسرائیل نیز به این موضوع اذعان کرد.

به نقل از العربیه، دولت اسرائیل شامگاه دوشنبه هفدهم اردیبهشت اعلام کرد هرچند موافقت حماس خواسته‌های اسرائیل را برآورده نمی‌کند، تل‌آویو هیئتی را برای دیدار با میانجی‌گران و بررسی پیشنهاد آتش‌بسی که حماس با آن موافقت کرده است، خواهد فرستاد.

در پی دریافت پاسخ حماس و بررسی آن در نشست کابینه جنگ اسرائیل، دفتر نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد هرچند موافقت حماس خواسته‌های تل‌آویو را برآورده نمی‌کند، اسرائیل هیئتی را برای دیدار با میانجی‌گران خواهد فرستاد.

در این بیانیه همچنین گفته شده است که کابینه جنگ اسرائیل با اجماع بر ادامه عملیات نظامی در رفح با هدف تشدید فشار بر حماس به موازات انجام مذاکرات برای پیشبرد تلاش‌ها جهت آزادی اسرا و تحقق اهداف اعلام شده جنگ، تاکید دارد.

این تحولات پس از آن است که جنبش حماس شامگاه دوشنبه از طریق اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این گروه، موافقت خود را با پیشنهاد توافق آتش‌بس در غزه به شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر و عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر به عنوان طرف‌های میانجی‌گر ابلاغ کرد.

اعلام این خبر توسط گروه حماس علاوه بر شادی مردمی در دو طرف متخاصم استقبال گسترده دیگر طرف‌ها را به دنبال داشت.

آوارگان فلسطینی در غزه با شنیدن این خبر به شادی و ابراز خوشحالی پرداختند و برخی اسرائیلی‌ها و خانواده‌های گروگان‌ها برای اعمال فشار‌های بیشتر بر دولت نتانیاهو برای موافقت با توافق تبادل گروگان‌ها به خیابان‌ها ریختند و ضمن سر دادن شعار‌هایی اعتراضی با پلیس در تل‌آویو درگیر شدند.

از سوی دیگر، تانک‌ها و نیرو‌های زرهی و پیاده ارتش اسرائیل به طور محدودی در شهر رفح پیشروی کرده و جنگنده‌های اسرائیلی مناطقی را در شرق رفح به شدت بمباران کردند.

قرار است سه‌شنبه در قاهره هیئت‌های دو طرف متخاصم با وساطت قطر و مصر و سرپرستی ایالات متحده آمریکا به مذاکرات درباره توافق ادامه دهند.

بمباران شرق رفح توسط اسرائیل

اسرائیل به‌رغم موافقت حماس با پیشنهاد توافق آتش‌بس با تاکید بر این‌که مذاکرات را به موازات عملیات نظامی در رفح پیش خواهد برد، شامگاه دوشنبه هفدهم اردیبهشت پایگاه‌های حماس را در شرق شهر رفح به شدت بمباران کرد.

شب گذشته در رفح چه گذشت؟

به نقل از بی بی سی، دریافت اخبار و جزییات دقیق از آنچه دوشنبه شب و پس از حملات اسرائیل به رفح روی داده، دشوار است.  

تا اینجا می‌دانیم که ارتش اسرائیل از آغاز «حملات هدفمند» خود در شرق رفح خبر داده و همزمان به حدود ۱۰۰ هزار غیرنظامی جنگ‌زده اسکان داده شده در این منطقه هشدار داده که باید فورا آنجا را تخلیه و به سوی مناطق تعیین شده در خان یونس بروند.  

خبرگزاری آسوشیتدپرس دوشنبه شب گزارش کرد که تانک‌های اسرائیلی در مسیر رفح و جاده‌ای که بسیار نزدیک به مرز مصر با غزه است رصد شده‌اند - هر چند بی‌بی‌سی قادر نیست مستقلا این اخبار را تایید کند.  

تصاویری از نورانی شدن آسمان رفح هم روز دوشنبه مخابره شد که یک امدادگر پزشکی ارسال کرده بود. این تصاویر می‌تواند از دخالت نیرو‌های زمینی ارتش اسرائیل در حمله به شرق رفح حکایت داشته باشد که با شلیک منور قصد روشن کردن لحظه‌ای مناطقی را داشته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی