تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
نرخ ارز در ایران

دلار در تله افتاد

معامله‌گران معتقدند روند کاهشی اسکناس دلار ادامه دارد و برای هفته‌های پیش رو، برگشت قیمت به کریدور ۵۰ هزار تومانی را پیش‌بینی می‌کنند.

کد خبر: ۱۶۴۹۹۹
۱۷:۴۷ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳

دلار در تله افتاد

دیدارنیوز: قیمت دلار روز دوشنبه نوسان محدودی داشت و با همان رقم روز یکشنبه معامله شد. سیاست‌گذار تلاش دارد با خبردرمانی و ارزپاشی، دلار را در محدوده‌ای مشخص حفظ کند.

معامله‌گران معتقدند روند کاهشی اسکناس دلار ادامه دارد و برای هفته‌های پیش رو، برگشت قیمت به کریدور ۵۰ هزار تومانی را پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت دلار روز دوشنبه نوسان محدود ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی داشت و در کف کریدور ششم و پله نخست این کریدور نوسان داشت.

معامله‌گران ارز محتاط شدند

بررسی بازار ارز حاکی از کاهش تقاضاست و این موضوع، ناشی از احتیاط معامله‌گران برای خرید و فروش و امید به روند کاهشی قیمت‌ها در روز‌های آینده است. معامله‌گران معتقدند بازار ارز همچنان با سیاست نهاد تصمیم‌گیر کنترل می‌شود و این روند رنج، بخشی از برنامه سیاست‌گذار برای بازار ارز است.

فعالان این بازار پیش بینی می‌کنند سیاست‌مدار‌ها و بانک‌ها طبق روال معمول این مواقع، بکوشند با انتشار اخبار و برخی اقدامات، نزول فصلی بازار را به حساب خود بگذارند. بانک مرکزی با چند مرحله فروش و حراج سکه، اخبار سیاسی در خصوص مذاکرات برجام و خبر گشایش‌هایی نظیر آزادسازی دلار‌های بلوکه‌شده، سرعت شیب نزولی دلار را در روز‌های آینده بیشتر می‌کند.

تحلیلگران بازار‌های مالی معتقدند با وجود اینکه نهاد سیاست‌گذار تلاش می‌کند قیمت دلار را در محدوده‌ای مشخص ثابت نگه دارد، اما تمایلی نیز به عقب‌نشینی‌های بزرگ و شارپی قیمت ندارد.

ارز‌های مهم از رشد محدود قیمت دلار تبعیت کردند

قیمت درهم روز دوشنبه با افزایش ۵۰ تومانی با رقم ۱۶ هزار و ۷۲۰ تومان معامله شد. تتر روی رقم ۶۱ هزار و ۸۰۰ تومانی ایستاد و ۵۰۰ تومان رشد کرد.

قیمت پوند انگلیس با رشد هزار تومانی روی رقم ۷۷ هزار تومان بسته شد. یورو با رقم ۶۵ هزار و ۹۰۰ تومانی بسته شد و رشد ۷۰۰ تومانی پیدا کرد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز دوشنبه بیش از ۱۵۰ تومان افزایش قیمت پیدا کردند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۵۸۸ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۶۳۲ تومان عرضه شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی