تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
اورزولا فون در لاین نگران شد

اروپا، خشونت پلیس گرجستان را محکوم کرد

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا خشونت پلیس گرجستان علیه معترضان را محکوم کرد و گفت تفلیس باید در «مسیر اروپا» باقی بماند.

کد خبر: ۱۶۴۸۰۹
۱۱:۴۰ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

اروپا، خشونت پلیس گرجستان را محکوم کرد

دیدارنیوز: اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا خشونت پلیس گرجستان علیه معترضان به قانونی که به گفته منتقدان می‌تواند به سرکوب مخالفان دولت منجر شود را محکوم کرد و گفت تفلیس باید در «مسیر اروپا» باقی بماند.

به گزارش «یورونیوز»، فون در لاین روز چهارشنبه در حساب «ایکس» خود نوشت: «من با نگرانی بسیار اوضاع را در گرجستان دنبال می‌کنم و خشونت در خیابان‌های تفلیس را محکوم می‌کنم. مردم گرجستان آینده‌ای اروپایی برای کشورشان می‌خواهند. گرجستان امروز بر سر دوراهی قرار گرفته است، اما باید در مسیر اروپا بماند.»

به نقل از العربیه، گرجستان پس از اقدام دولت این کشور برای تصویب یک قانون بحث‌برانگیز با هدف «مقابله با نفوذ خارجی» صحنه اعتراضات گسترده مردمی بوده است. هزاران نفر روز سه‌شنبه به خیابان‌های تفلیس آمدند تا پارلمان گرجستان را از بحث و نظر برای تصویب لایحه جنجالی منصرف کنند.

پلیس ضد شورش با استفاده از گلوله لاستیکی، گاز اشک‌آور، نارنجک شوک‌آور، و توپ آب به معترضان حمله کرد، و جمعیتی که با پرچم‌های گرجستان و اتحادیه اروپا تظاهرات می‌کردند را پراکنده کرد.

چندین معترض دستگیر شدند و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. لوان خابیشویلی، سیاستمدار مخالف اقدام دولت، نیز در میان تظاهرکنندگانی بود که بازداشت شدند. او عکسی از خودش در ایکس منتشر کرد که نشان می‌داد از ناحیه صورت مورد صدمه شدید قرار گرفته است.

به گفته یورونیوز، پیش‌نویس قانونی که به «قانون روسیه» مشهور شده است، رسانه‌ها و سازمان‌های غیرتجاری را موظف می‌کند تا در صورت دریافت بیش از ۲۰ درصد از بودجه خود از خارج از کشور، خود را به عنوان «موسسه تاثیرگذار خارجی» ثبت کنند.

منتقدان این قانون می‌ترسند که دولت از آن برای ساکت کردن مطبوعات و سازمان‌های غیردولتی استفاده کند. قانون مشابهی در روسیه برای ساکت کردن رسانه‌ها و گروه‌های منتقد کرملین مورد استفاده قرار گرفته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی