تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به رفع مشکلات حوزه پرستاری امیدوار است

اضافه‌کار پرستاران فقط ۲۰ هزار تومان است

محمود محمدزاده شبستری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی جلسه‌ای که با وزیر بهداشت و اعضای سازمان برنامه و بودجه داشتیم، مشکلاتی مانند پایین بودن اضافه‌کار پرستاران را به این سازمان منتقل کرده‌ایم. در زمان حاضر اضافه‌کار پرستاران به‌طور میانگین در حدود ۲۰ هزار تومان است که مبلغ بسیار پایینی است و ما این مسائل را در سازمان برنامه مطرح کردیم.

کد خبر: ۱۶۴۷۰۴
۱۷:۲۲ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

اضافه‌کار پرستاران فقط ۲۰ هزار تومان است

دیدارنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از احتمال افزایش مبلغ اضافه‌کار پرستاران در سال جاری خبر داد.

محمود محمدزاده شبستری، امروز سه‌شنبه در افتتاحیه هشتاد و دومین اجلاس مدیران پرستاری کشور که با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت و جمعی از مدیران پرستاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته برای رفع مسائل صنفی حرفه پرستاری بیان کرد: طی جلسه‌ای که با وزیر بهداشت و اعضای سازمان برنامه و بودجه داشتیم مشکلاتی مانند پایین بودن اضافه‌کار پرستاران را به این سازمان منتقل کرده‌ایم. در زمان حاضر اضافه‌کار پرستاران به‌طور میانگین در حدود ۲۰ هزار تومان است که مبلغ بسیار پایینی است و ما این مسائل را در سازمان برنامه مطرح کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات حوزه پرستاری ادامه داد: استخدام پرستاران جدید، جایگزینی پرستارانی که بازنشسته می‌شوند و افزایش مبلغ اضافه‌کار پرستاران را با سازمان امور اداری و استخدامی نیز در میان گذاشتیم و پیروی مسائل مطرح‌شده در این جلسات، احتمالاً میزان اضافه‌کار پرستاران در سال جاری افزایش خواهد یافت.

شبستری گفت: اولین نکته‌ای که درباره مدیریت پرستاران وجود دارد این است که باید بدانیم برای چه‌هدفی وارد این حرفه شده‌ایم. آن‌چه اهمیت دارد این است که خداوند، مردم و کارکنان از عملکردمان رضایت داشته باشند.

وی افزود: در همین راستا میثاق‌نامه مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدوین و وظایف و اهداف هر مدیر مشخص شده است تا اثرگذاری و بهره‌وری در عملکرد همکاران افزایش بیشتری داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه "حضور میدانی در بیمارستان‌ها و میان مردم باعث موفقیت ما در عرصه مدیریت می‌شود. "، گفت: احصای مشکلات از طریق حضور بین اقشار مختلف مردم و گروه‌های مختلف شغلی در بیمارستان میسر می‌شود. تأثیرگذاری حضور میدانی مدیران بسیار زیاد است و خلأ‌های موجود بین مدیران پرستاری و همکاران‌شان یا بیماران را پر می‌کند.

مشکل جذب نیرو‌های کمک‌پرستاری

در ادامه این مراسم، محمدصادق معلم‌زاده؛ معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام نیز اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد کارکنان حوزه پرستاری در بیمارستان‌ها فعالیت دارند؛ البته ما کمبود شدید پرستار را مانند بسیاری از دانشگاه‌های دیگر داریم و امیدواریم با استخدام نیرو‌های جدید بتوانیم این کمبود را مرتفع کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در بحث نیرو‌های کمک‌پرستاری ما ردیف‌های استخدامی نمی‌توانیم داشته باشیم و بنابراین این نیرو‌ها به‌صورت شرکتی و از محل منابع داخلی دانشگاه‌ها جذب می‌شوند و لذا امیدواریم شرایطی مهیا شود تا بتوانیم این نیرو‌ها را در قالب دیگری جذب کنیم.

معلم‌زاده ادامه داد: تعرفه پرستاری سال ۱۴۰۲ تا تیرماه پرداخت شده است و در برخی بخش‌ها مانند دیالیز و اتاق عمل نیز برخی ضرایب نیاز به اصلاح دارد تا احساس بی‌عدالتی بین همکاران پرستاری ایجاد نشود.

به نقل از تسنیم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام با ابراز اینکه یکی از اقدامات خوب در علوم پزشکی تربت‌جام بحث ایجاد جهش در زمینه انجام جراحی‌های پیوند بود، تصریح کرد: در سال ۹۹ که واحد شناسایی پیوند را در دانشگاه ایجاد کردیم شاخص اهدای عضو صفر بود، اما الآن به ۳۱.۳ رسیده است و تا الآن ۲۱ اهدا و ۷۹ عضو پیوندی داشته‌ایم و در کشور رتبه پنجم را بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسب کرده‌ایم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی